Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Partiju vadībai jāatskaitās VID

Otrreiz caurlūkojot grozījumus likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", Saeima ceturtdien svītroja 17. jūnijā pieņemto normu, kas uzliek pienākumu politisko partiju vai partiju apvienību valdes priekšsēdētājiem un valdes locekļiem Valsts ieņēmumu dienestā (VID) deklarēt savus ienākumus.

Iemesls, kāpēc nācās otrreiz skatīt likuma grozījumus, bija Valsts prezidenta Valda Zatlera iebildumi un premjera Valda Dombrovska (JL) atzinums, ka tiesību normas par partiju un partiju apvienību amatpersonu pienākumu iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju ir iekļaujamas Politisko partiju likumā, informē Saeimas preses dienests.

 

Likumā nemainīts atstāts iepriekš pieņemtais regulējums, ka valsts amatpersonām ienākumu deklarācijā turpmāk būs jānorāda tikai tā informācija, kas nav pieejama citās informācijas sistēmās, un nodokļu administrācijai pārējās nepieciešamās ziņas būs jāiegūst no citiem valsts reģistriem.

 

Deklarēšanas vienkāršošana ļaušot ekonomēt Valsts ieņēmumu dienesta finanšu un administratīvos resursus. Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas