Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārtikas paku nepietiek - trūcīgo neprognozēti daudz

Pārtikas paku nepietiek arī Rīgā, tāpat kā visā Latvijā, īpaši novados ar visaugstāko bezdarba līmeni. Tas tāpēc, ka Eiropas Savienībai neprecīzi pieteikts Latvijas trūcīgo skaits.

Ierēdņiem pat sapņos nav rādījies, ka šogad Latvijā trūcīgo skaits pārsniegs 100 000 cilvēku. Tiesa, šajā lietā nav skaidrs, kurš, iespējams, mānās, jo tā pati Labklājības ministrija (LM), kas vislabāk varētu zināt nabago skaitu Latvijā, jau pērn vasarā vairākkārt valdībā ziņoja, ka trūcīgo skaits līdz gada beigām pārsniegs 100 000 cilvēku, bet visā 2010.gadā valstī jau būs 200 000 nabago.

 

Arī ministrijas speciālisti skaidro: no atbildīgām iestādēm prasīts trūcīgo skaits uz konkrēto brīdi, ne prognozes nākamajiem gadiem.

 

Eiropas Komisijas (EK) šāgada programma paredz bezmaksas pārtikas produktu komplektu piegādi 77 146 Latvijas vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) skaidro, ka EK finansētās pārtikas pakas tika proporcionāli sadalītas starp 17 labdarības organizācijām visā valsts teritorijā, kurām tikpat proporcionāli tās jāizdala attiecīgo pašvaldību iedzīvotājiem, turklāt ZM it kā esot pasūtījusi divas reizes vairāk paku, nekā
prognozēja LM, kas bija aprēķinājusi, ka būs nepieciešami tikai 45 000 paku.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas