Pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu noteiks par prioritāriem

Rīga, 1.okt., LETA. Ministru kabineta (MK) komiteja akceptējusi sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas kārtību maršrutu tīklā, kas nosaka, ka pamata maršrutos par prioritāriem tiek noteikti sabiedriskā transporta pakalpojumi pa sliežu ceļiem.

Tāpat sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas kārtība nosaka, ka, plānojot reģionālā starppilsētu nozīmes maršrutu tīkla pamata maršrutus, lielu pasažieru plūsmu gadījumā vispirms tiek izveidoti maršruti pa sliežu ceļiem.

 

MK noteikumu projekts nosaka maršrutu tīkla izstrādāšanas, sabiedriskā transporta pieprasījuma un nepieciešamā maršrutu tīkla apjoma noteikšanas kārtību, kā arī kārtību, kādā maršrutu tīklā organizē sabiedriskā transporta pakalpojumus.

 

Noteikumu projekts nosaka, ka sabiedriskā transporta pakalpojumi tiek organizēti vienotā maršrutu tīklā, ko veido pilsētas, reģionālās vietējās un reģionālās starppilsētu nozīmes maršruti.

 

Pamata maršruti ir valsts garantēti sabiedrībai nepieciešami noteiktas kvalitātes un apjoma sabiedriskā transporta pakalpojumi, kas ir pieejami uz atvieglotiem nosacījumiem valsts noteiktām pasažieru kategorijām un ir pielāgoti valsts noteikto pasažieru kategoriju ar īpašām vajadzībām pārvadāšanai.

 

Pasažieru kategorijas ar īpašām vajadzībām ir persona ar funkcionālajiem traucējumiem, grūtniece, persona ar maziem bērniem, tai skaitā ar bērnu ratiem, un gados veci cilvēki.

 

Noteikumu projekta izstrādātāji, Satiksmes ministrija (SM) norāda, ka jauna sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas kārtība uzlabos sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, sekmēs brīvāku darbaspēka kustību un nodrošinās labāku mācību, valsts un pašvaldību iestāžu sasniedzamību.

 

Tāpat SM norāda, ka Latvijā sabiedriskā transporta organizēšanas funkcijas kopumā realizē 34 dažāda līmeņa valsts pārvaldes institūcijas, SM, rajona padomes un pilsētu domes, un normatīvā akta projekts administratīvās procedūras padara labāk saprotamas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas