Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldībām apvienošanās naudu neatņems

Pēc ilgāka pārdomu brīža valdība vakar tomēr līdz nākamā gada beigām pagarināja termiņu, kurā pašvaldības drīkstēs izmantot par brīvprātīgo apvienošanos saņemto dotāciju.

Pirms diviem gadiem pašvaldības, kuras reģionālās reformas ietvaros apvienojās pēc pašu vēlēšanās, saņēma no valdības "pateicību" - 200 000 latu dotāciju par katru teritoriālo vienību.

 

Kopumā tika izdalīti 55,55 miljoni latu ar noteikumu, ka šie līdzekļi divu gadu laikā jāizmanto infrastruktūras attīstībai. 99,9% no 55 miljoniem latu esot iztērēti vietējo iedzīvotāju labā. Tomēr 16 novadi šo naudu nav paguvuši pilnībā izlietot vai arī izlietojuši citām vajadzībām. Tādēļ Finanšu ministrija jau bija sākusi plānot to atgriezt valsts budžetā.


Likumsakarīgi, ka šādi plāni radīja satraukumu novadu domēs, kuras vērsās Reģionālās attīstības
un pašvaldību lietu ministrijā (RAPLM) ar lūgumu ļaut neapgūto finansējumu izmantot nākamgad.

Arī RAPLM Pašvaldību attīstības departamenta direktors Aivars Draudiņš apstiprināja, ka nekādi
smagi pārkāpumi dotācijas izmantošanā neesot konstatēti, kaut arī dažviet nauda izlietota citiem
infrastruktūras mērķiem, nekā sākumā plānots.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas