Pašvaldības sola sargāt no nodokļa pieauguma, iedzīvotāji baidās

Valsts zemes dienests (VZD) mierina, ka nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājums šogad būtiski nepaaugstināsies, kaut arī īpašuma kadastrālās vērtības pārskatīšana nepieciešama, lai to tuvinātu tirgus vērtībai

Pašvaldības sola saglabāt nodokļa likmes 25 procentu pieauguma ierobežojumu, tādējādi nepasliktinot savu iedzīvotāju finansiālo situāciju. Tomēr cilvēki, piemēram, Mežaparkā un Jūrmalā ir nobažījušies, ka nespēs samaksāt simtiem un tūkstošiem latu lielo maksājumu gadā.

 

Agrāk vai vēlāk pienāks laiks, kad viņiem nāksies meklēt citu dzīvesvietu. Vēstules ar priekšlikumiem par NĪN piemērošanas kārtību izsūtītas visiem Saeimas deputātiem. Atbalsts saņemts no Zaļo un zemnieku savienības, bet «likuma līmenī neko nevarējām panākt», atzīst Mežaparka attīstības biedrības pārstāve Līga Puriņa.

 

Biedrības aktīvistiem nav izdevies izrunāties ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Viņi saņēmuši atbildi, ka «pirms jums jau rindā gaida 63 cilvēki, pieraksts būs pēc pusgada». «Gaidīsim,» nopūšas L. Puriņa.

 

Mežaparka iedzīvotāji kadastrālās vērtības izmaiņas izjūt īpaši sāpīgi, jo par tipisku īpašumu šajā teritorijā gadā NĪN ir apmēram 2000 latu, informē Mežaparka attīstības biedrībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas