Patēriņa cenas martā palielinājušās par 0,6%; gada laikā - par 3,3%

Rīga, 11.apr., NOZARE.LV. Vidējais patēriņa cenu līmenis 2012.gada martā, salīdzinot ar 2012.gada februāri, palielinājās par 0,6%, bet salīdzinājumā ar 2011.gada martu patēriņa cenas augušas par 3,3% liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Precēm cenas pieauga par 0,7%, bet pakalpojumiem - par 0,2%. 2011.gada martā, salīdzinot ar 2011.gada februāri, vidējais patēriņa cenu līmenis pieauga par 0,7%.  

Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām martā bija cenu kāpumam apģērbiem un apaviem, pārtikai, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem un veselībai.

 

Pārtikas grupā lielākā ietekme uz cenu kāpumu bija sezonālam dārzeņu sadārdzinājumam - par 9,7%. Dārgākas kļuva olas - par 8,9%, piens un piena produkti - par 1,6%.

 

Savukārt akciju iespaidā cenas samazinājās gaļai - par 1,1%, labības produktiem - par 0,7%, cepumiem un konditorejas izstrādājumiem - par 0,8%, kā arī tējai un kafijai - par 0,6%.

 

Alkoholiskie dzērieni sadārdzinājās vidēji par 1,2%, ko ietekmēja akciju noslēgums stiprajiem dzērieniem, palielinot to cenas par 3,3%.

 

Cenu kāpumu apģērbu un apavu grupā ietekmēja sezonas izpārdošanas noslēgums un jaunās sezonas preču nonākšana tirdzniecībā. Apģērbiem cenas palielinājās par 3,7% un apaviem - par 4,6%.

 

Transporta grupā vidēji par 1,9% sadārdzinājās degviela, tai skaitā benzīns - par 2,1%, bet dīzeļdegviela - par 1,7%.

 

Cenas palielinājās medikamentiem - par 0,8%, personīgās aprūpes precēm - par 2,3% un transportlīdzekļu apdrošināšanai - par 1,4%.

 

Cenu kritumu mājokļa iekārtu grupā galvenokārt ietekmēja akcijas sadzīves tehnikai - par 0,3% un īslaicīgas lietošanas mājsaimniecības precēm - par 1%.

 

Šā gada martā vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējā gada martu, bija par 3,3% augstāks. Precēm cenas pieauga par 4%, bet pakalpojumiem - par 1,5%.

 

Pēdējo 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir palielinājies par 4,2%.

 

Šā gada pirmajos trīs mēnešos cenas pavisam ir pieaugušas par 1,6%. 2011.gadā cenu pieaugums attiecīgajā laikā posmā bija 2,3%.

 

Jau ziņots, ka vidējais patēriņa cenu līmenis šā gada februārī, salīdzinot ar šā gada janvāri, palielinājās par 0,1%, bet vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, audzis par 3,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 

Februārī, salīdzinot ar janvāri, precēm cenas pieauga par 0,2%, bet pakalpojumiem - par 0,1%.

 

2011.gada februārī, salīdzinot ar 2011.gada janvāri, vidējais patēriņa cenu līmenis pieauga par 0,3%.

Janvārī, salīdzinot ar decembri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 0,8%, bet vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri, bija par 3,6% augstāks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas