Paziņos lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu Lembergam

Rīga, 29.aug., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien paziņos lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu smagos noziegumos aizdomās turētajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam.

Pirmdien, 27.augustā, tiesa izskatīja Ģenerālprokuratūras protestu par tiesas lēmumu atteikties piemērot drošības līdzekli - apcietinājumu - Lembergam.

 

Lemberga advokāts Aivo Leimanis aģentūrai LETA attiecās paust jebkādus komentārus par tiesas sēdi līdz tiesas lēmuma paziņošanai.

 

LETA jau ziņoja, ka prokuratūra 27.augustā arī uzrādīja grozītu šā gada 14.martā Lembergam iepriekš par smagiem nodarījumiem celto apsūdzību, papildinot to ar jauniem nodarījumiem un nodarījumu epizodēm, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa.

 

Pats Lembergs pirmdien īsā sarunā ar žurnālistiem atzina, ka šajās papildu apsūdzībās īpašu jaunumu neesot. Viņaprāt, prokuratūra ar šādu soli tikai vēlējusies parādīt, ka kaut ko dara lietas izmeklēšanas laikā.

 

Lembergs uzskata, ka šo it kā jauno apsūdzību uzrādīšana esot bijusi nepieciešama, lai prokuratūra viņu mēģinātu atkal dabūt cietumā.

 

Lembergs pirmdien tiesā ieradies ar kakla skriemeļu fiksatoru.

 

LETA jau ziņoja, ka arī Lemberga advokāts Aivo Leimanis Rīgas apgabaltiesā iesniedzis sūdzību, lūdzot izvērtēt Centra rajona tiesas 9.augusta lēmumā norādītos faktus un apstākļus un lemt, vai ir pamats viņa klientam noteikt drošības līdzekli - mājas arestu.

 

Leimanis lūdzis Rīgas apgabaltiesu pārvērtēt Centra rajona tiesas 9.augusta lēmumu un dot savu vērtējumu šajā lēmumā norādītajiem faktiem un apstākļiem.

 

Savukārt protestā Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas prokurors Andis Mežsargs lūdzis Rīgas apgabaltiesu atcel rajona tiesas 9.augusta lēmumu, ar kuru Lembergam turpināts piemērot drošības līdzekli - mājas arestu. Protestā lūgts Lembergam piemērot apcietinājumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas