PCTVL par premjera amata kanmdidātu izvirza Ždanoku

Apvienības PCTVL līdzpriekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka apzinās, ka pēc 10. Saeimas vēlēšanām viņa varētu arī nekļūt par valdības vadītāju.

Taču izvirzīšana premjera kandidāta amatam PCTVL līderei, kura vēlēšanās nestartē, dos iespēju iesaistīties mediju priekšvēlēšanu diskusijās. Tas var palielināt vēlētāju atbalstu PCTVL, jo T. Ždanoka "bez kompromisiem var pacelt augstākā pakāpē" cittautiešiem svarīgu problēmu loku, kas ir bijis PCTVL zīmola pamatā, uzskata sociologs Aigars Freimanis.

 

Viņš pieļāva, ka Saskaņas centra līderi šajos jautājumos ir spiesti vairāk laipot. "Tas ir pragmatisks risinājums PCTVL, kura balansē uz 5% robežas un var iegūt uz Saskaņas centra rēķina," atzina A. Freimanis.

 

Latvijas faktu augusta aptaujā, kurā pilsoņi aicināti nosaukt labāko no partiju izvirzītajiem premjera kandidātiem, T. Ždanokas nav, jo viņu PCTVL nominēja tikai 28. augustā. LF aptaujā populārākais ir Aivars Lembergs (ZZS), kuru atbalsta 35,1% aptaujāto, tagadējo valdības vadītāju Valdi Dombrovski (Vienotība) šajā amatā vēlas redzēt 31,7%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas