Pēc 12 gadu pauzes plāno atvērt Pilsonības likumu

Saeima ceturtdien nodeva komisijām Vienotības deputātu sagatavotos grozījumus Pilsonības likumā, kas saistīti arī ar vairāku partiju pirms vēlēšanām doto solījumu atrisināt jautājumu par dubultpilsonības piešķiršanu ārvalstīs
dzimušo Latvijas pilsoņu bērniem.

Grozījumi Pilsonības likumā nav veikti kopš 1998. gada, un arī šo projektu vairāk var uzskatīt par simbolisku žestu, jo šajā Saeimā to vairs nevar pagūt pieņemt.


Taču, lai 10. Saeima varētu turpināt tā izskatīšanu, projekts būtu jāpieņem vismaz 1. lasījumā, bet arī tas vairs nav iespējams, jo nākamajā ceturtdienā notiks pēdējā 9. Saeimas sēde.

 

Vēlme atvērt 12 gadu nekustināto Pilsonības likumu priekšpēdējā Saeimas sēdē izraisīja opozīcijā esošās Tautas partijas deputātu neizpratni. Saeimas komisijām ceturtdien nodotie grozījumi Pilsonības likumā dod iespēju pretendēt uz dubultpilsonību Latvijas pilsoņu bērniem, kuri dzimuši ārpus Latvijas un kuri iegūst citas valsts pilsonību.

 

Uz dubultpilsonību, pieņemot šo likumu, varētu pretendēt arī personas, kurām bija Latvijas pilsonība līdz 1940. gada 17. jūnijam un kuras, glābdamās no okupācijas režīma, atstājušas Latviju un šajā laikā naturalizējušās ārvalstīs, kā arī šo personu pēcnācēji.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas