Pēc atgriešanās Saeimā Kalvītis varētu kļūt par kādas komisijas vadītāju

Rīga, 10.nov., LETA. Pēc atkāpšanās no Ministru prezidenta amata un atgriešanās Saeimā, Aigars Kalvītis (TP), iespējams, varētu kļūt par kādas parlamenta komisijas vadītāju, šodien raksta laikraksts "Neatkarīgā".

Visticamāk, Kalvītis varētu vadīt Tautsaimniecības vai Budžeta un finanšu komisiju.

Tomēr pats galvenais Kalvīša darbs būs paša partijas sapurināšana, jo līdz 2009.gada pašvaldību vēlēšanām nemaz nav atlicis daudz laika.

Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis norādījis, ka "partijas nodaļās visi viņu grib redzēt - savu priekšsēdētāju, kuru sen nav redzējuši."

Kāds cits TP pārstāvis atzīmējis, ka TP, savulaik atrodoties piespiedu opozīcijā, šādu "melno darbu", apbraukājot dziļākos laukus un tiekoties ar cilvēkiem, reiz lieliski darījis Andris Šķēle. Tas atmaksājies, un augļus reģionos TM ievācot vēl tagad.

Atsaucoties uz TP politiķu teikto, laikraksts raksta, ka no pašreizējās valdības ministriem, ko deleģējusi TP, amatus saglabāšot tikai viens vai divi. Tas gan neattiecas uz ceturtdien amatā apstiprināto Edgaru Zalānu, par kura pašvaldību ministriju TP cīnīšoties un nevēlas atdot kādam koalīcijas partnerim, kā arī ārlietu ministru Māri Riekstiņu, kuram vieta jaunajā valdībā būšot pat tad, ja Ārlietu ministriju nāktos upurēt partiju sarunās.

Valdībā tiek solītas jaunas sejas ar labu reputāciju un augstu profesionalitāti. Tas nozīmē, ka Saeimā deputāta statusā atgriezīsies vairāki pieredzējuši un populāri TP ministri. Arī ar to TP cer dot artavu, lai celtu Saeimas darbu un debašu līmeni, "Neatkarīgajai" sacījis kāds TP politiķis.

Kā ziņots, 7.novembrī Kalvītis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru paziņoja, ka decembra sākumā atkāpsies no amata.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas