Pēc Kalvīša rīkojuma šodien Loskutovs atsācis pildīt KNAB priekšnieka pienākumus

Rīga, 9.nov., LETA. Saskaņā ar Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) vakar izdoto rīkojumu Aleksejs Loskutovs no šodienas ir atsācis pildīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka pienākumus, aģentūru LETA informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas pārstāve Ilze Leimane.

Premjers pirms dažām dienām žurnālistiem sacīja, ka Loskutovam plāno izteikt rājienu.

 

Kalvītis izteicās, ka respektēs disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas ierosinājumu izteikt Loskutovam rājienu.

 

Kalvītis iepriekš pauda viedokli, ka viņš neesot kļūdījies, pieņemot lēmumus saistībā ar Loskutovu, taču tos, iespējams, vajadzējis vairāk izskaidrot sabiedrībai. "Viņš [Loskutovs] ir pieļāvis trīs ļoti nopietnus pārkāpumus," savu viedokli pamatoja Kalvītis, uzsverot, ka neplāno Loskutovam atvainoties.

 

Kā ziņots, disciplinārlietas izmeklēšanas komisija rosināja piemērot rājienu Loskutovam.

 

Komisija konstatēja, ka Loskutovs ir pieļāvis trīs tiesību normu neievērošanu likumdošanā saistībā ar kārtību, kādā kārto grāmatvedību, likumu par grāmatvedību, kā arī likumu par valsts un pašvaldības finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu.

 

Saskaņā ar likumu iestādes vadītājs ir atbildīgs par iestādes finanšu plūsmas uzraudzīšanu, tāpēc komisija vienbalsīgi nolēmusi rosināt disciplinārsoda - rājiena piemērošanu Loskutovam.

 

Kā ziņots, 16.oktobrī valdība nolēma rosināt no amata atbrīvot Loskutovu. Šāds lēmums tika pieņemts pēc iepazīšanās ar ģenerālprokurora Jāņa Maizīša vadītās izmeklēšanas komisijas ziņojumu par Loskutova darbību. Protestējot pret šo valdības lēmumu, pie Saeimas piketā pulcējās ap 5000 cilvēku.

 

Savukārt Saeima lēmumprojektu atdeva atpakaļ skatīšanai valdībai un uzdeva Ministru kabinetam līdz 20.novembrim izveidot komisiju papildu pārbaudes veikšanai par operatīvo līdzekļu izlietojumu KNAB. Šajā komisijā jāiekļauj arī Ģenerālprokuratūras, Valsts kontroles, Drošības policijas un Satversmes aizsardzības biroja pārstāvji.

 

Ģenerālprokurors iepriekš Ministru prezidentam Kalvītim nosūtīja protestu par viņa septembrī izdotajiem rīkojumiem atstādināt no amata KNAB priekšnieku Loskutovu un šajā saistībā veidot disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju.

 

Loskutovs Administratīvajā rajona tiesā ir apstrīdējis premjera lēmumu par viņa atstādināšanu no amata, kas izriet no Kalvīša rezolūcijā Valsts kancelejas vadītājai Guntai Veismanei teiktā. Tiesā par to ierosināta lieta.

 

Tāpat Loskutovs arī vērsies pie ģenerālprokurora Maizīša ar lūgumu izvērtēt Kalvīša rīcības atbilstību likumam "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā". Loskutovs uzskata, ka Kalvītis atradies interešu konflikta situācijā, jo uzdevumu viņu atstādināt no amata devis, vienlaikus būdams Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs. KNAB vadītājs ir pārliecināts, ka Kalvītis kā TP priekšsēdētājs ir personiski ieinteresēts, lai šī politiskā organizācija netiktu sodīta par pārkāpumiem saistībā ar priekšvēlēšanu izdevumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas