Pēdējo dienu laika apstākļi Latvijā līdzinās Floridas vasarai

Pēdējo dienu laika apstākļi Latvijā līdzinās Floridas un Kalifornijas vasarai.

Saskaņā ar ASV Okeāna un atmosfēras pārvaldes datiem Floridas pilsētā Maiami vidējā diennakts gaisa temperatūra jūlijā ir +28 grādi, bet Kalifornijas pilsētā Losandželosā - +23 grādi.

Rīgā 12. jūlija vidējā diennakts temperatūra bija nepilni +28 grādi, jo dienas vidū gaiss sakarsa līdz +33 grādiem, bet naktī atdzisa tikai līdz +23..+24 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Līdzīgs temperatūras režīms valda arī pārējā valstī.

Jūlija pirmajā pusē daudzviet Latvijā lija, bet dažās Kurzemes vietās, piemēram, Liepājas apkārtnē, liels lietus nav bijis jau vairāk nekā divas nedēļas, tādēļ tur ugunsbīstamība mežos jau tuvojas ceturtajai klase, taču, tā kā tuvākajā diennaktī dažviet Kurzemē gaidāms pērkona negaiss, ir cerības, ka tas mazinās sausumu un līdz ar to arī ugunsbīstamību mežos.

Ugunsbīstamību mežos iedala piecās klasēs. Pirmā klase nozīmē, ka mežos ir mitrs un iespēja, ka tajos izcelsies ugunsgrēks, ir neliela, bet piektā klase nozīmē ārkārtēju sausumu, un tad cilvēku saimnieciskā darbība mežos var tikt ierobežota.

Jau vēstīts, ka, neskatoties uz jau sasniegtajiem karstuma rekordiem, ugunsdrošības situācija mežos ir samērā mierīga.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas