Pedofilu reģistrs būs gatavs pēc pusgada

Lai gan iekšlietu ministre Linda Mūrniece (Vienotība) pirms aptuveni mēneša intervijā izteicās, ka tā sauktajam pedofilu reģistram, ko pašlaik izstrādā ministrija, jābūt pieejamam arī bērnu vecākiem, tagad plāni mainījušies un tas tiek gatavots tikai policijas darbinieku iekšējai lietošanai.

To atbalsta aptaujātie eksperti, kas uzskata, ka informācijas publiskošana dotu vairāk ļauna nekā laba. Reģistrs būšot gatavs tuvākā pusgada laikā.


Projekts nozīmēs, ka Sodu reģistra informācija par cilvēkiem, kas tiesāti pēc Krimināllikuma 160. panta, būs pieejama policistiem. Iekšlietu ministrija (IeM) uzskata, ka, pateicoties reģistram, uzlabosies drošība, jo policisti, pārbaudot aizdomīgas personas, piemēram, skolu tuvumā, varēs uzzināt datus par viņu sodāmību.

 

"Kā piemēru varam minēt Ceļu policiju, kas, pārbaudot personas datus, varēs konstatēt, vai autovadītājs nav sodīts par dzimumnoziegumiem un, piemēram, nepārkāpj ierobežojumus atrasties ārpus mājām vēlās vakara stundās. Varēs konstatēt, vai netiek apdraudēta, piemēram, kāda bērna drošība," skaidro IeM.

 

Plānotas esot arī izmaiņas Krimināllikumā, lai visi izvarotāji pēc atbrīvošanas no cietuma nonāktu policijas uzraudzībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas