Pētījumā 53% Latvijas iedzīvotāju atzīst valsts tautsaimniecības ekonomisko krīzi

Rīga, 26.dec., LETA. Vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts tautsaimniecība patlaban piedzīvo ekonomisko krīzi, bet gandrīz trešdaļa aptaujāto krīzi sagaida nākamgad, liecina pēc sabiedrisko attiecību aģentūras "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības" pasūtījuma veikts pētījums.

Tikai 3% procenti aptaujāto ir pārliecināti, ka krīzes vispār nebūs vai to izjutīs tikai kādas noteiktas sfēras pārstāvji, piemēram, nekustamo īpašumu spekulanti.

Latvijas iedzīvotāju aptaujā atklājies, ka sievietes situāciju tautsaimniecībā vērtē piesardzīgāk nekā vīrieši. 59% sieviešu uzskata, ka Latvija jau patlaban piedzīvo ekonomisko krīzi, bet 31% domā, ka krīze nākamgad smagi skars visus valsts iedzīvotājus.

Vienprātība par nākamajā gadā sagaidāmo valda starp dažādu tautību respondentiem, kā arī visās vecuma grupās. Par nākotni bažīgāki ir cilvēki ar zemāku izglītības līmeni.

Lielāks skaits respondentu no laukiem un reģionu pilsētām uzskata, ka krīze varētu būt nākamgad, kur savas bažīgās prognozes atzinuši 32% aptaujāto, kamēr Rīgā ekonomiskās situācijas saasinājumus prognozē 23%.

Aptaujā respondenti atzinuši, ka par acīmredzamāko krīzes vēstnesi viņiem kalpojis nemitīgais cenu pieaugums veikalos, - tā norādījuši 77% respondentu. Nozīmīgu iespaidu uz Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu atstājuši arī politiķu un ekspertu izteikumi - 28%, kā arī notikumi nekustamo īpašumu jomā - 27%.

Par krīzes tuvošanos 46% aptaujāto priekšstatu radījuši oficiālie statistikas rādītāji, savukārt 31% savā nākotnes izvērtējumā iespaidojies no masu mediju sniegtās informācijas.

Kopumā pētījumā aptaujāti 600 respondenti, pētījums noslēdzies decembra vidū.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas