Pētījums: 55,7% iedzīvotāju neapmeklē ārstu, jo nevar to atļauties

Rīga, 19.sept., LETA. 55,7% iedzīvotāju neapmeklē ārstu, jo nevar to atļauties, liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2005.gadā veiktais "Eiropas Kopienas statistikas apsekojums" (EU-SILC).

Visvairāk - 56,9% - iedzīvotāju, kas nevar atļauties apmeklēt ārstu, dzīvo laukos. Apmeklēt ārstu nevar atļauties 83% sieviešu un 68,6% vīriešu.

 

15,2% iedzīvotāju ārstu nav apmeklējuši, jo vēlējušies nogaidīt un paskatīties, vai ar laiku nekļūst labāk. 12,5% nav varējuši izbrīvēt laiku darba apstākļu dēļ vai bija jārūpējas par bērniem vai citiem cilvēkiem.

 

5,9% neapmeklēja ārstu, jo bijis pārāk ilgi jāgaida uz pieņemšanu, 3,1% nav zinājis nevienu labu speciālistu, 2,8% bijušas bailes no ārstiem, slimnīcas vai izmeklēšanas, bet 1,9% bijis pārāk tālu jābrauc vai nav bijis transporta līdzekļa.

 

29,6% iedzīvotāju pēdējā gada laikā bija nepieciešamība veikt pārbaudi pie medicīnas speciālista vai ārstēšanos, bet viņi to nav izdarījuši.

 

Uz jautājumu, vai pašreiz iedzīvotājam ir veselības problēmas, kas vismaz pēdējos sešos mēnešus ir traucējušas vai ierobežojušas viņu ikdienas aktivitātes mājās, darbā vai atpūtā, 11,1% atbildējis, ka ir stipri ierobežojumi, 22% atbildējuši, ka pastāv ierobežojumi, bet 66,9% ierobežojumi nav bijuši.

 

36,3% aptaujāto bijusi kāda hroniska slimība, ilgstošas kaites vai fiziski trūkumi.

 

Savukārt 14,3% ir veselības problēmas, kas vismaz pēdējos sešus mēnešus ir traucējušas vai ierobežojušas ikdienas aktivitātes mājās, darbā vai atpūtā.

 

Lielākā daļa iedzīvotāju - 43,3% - savu veselības stāvokli vērtē kā vidēju, 32,3% - kā labu, 16,3% - kā sliktu, 5,6% - kā ļoti sliktu, bet tikai 2,6% - kā ļoti labu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas