Pētījums: 63% autoīpašnieku ir sagatavojuši auto ziemas sezonai, visapzinīgākie ir laucinieki

Rīga, 14.nov., LETA. Lielākā daļa - 63% autoīpašnieku - ir sagatavojuši savu automašīnu ziemas sezonai un aprīkojuši to ar ziemas riepām, liecina AAS "If Latvia" veiktais pētījums.

Kā aģentūru LETA informēja kompānijas komunikāciju vadītāja Līga Lētiņa, 16% respondentu ziemas riepas ir iegādājušies jau pirms sniega sākšanās, bet 47% norādījuši, ka izmantos jau pagājušajā gadā iegādātās ziemas riepas.

 

Tikai 12% aptaujāto joprojām nav sagatavojušies ziemas sezonai un plāno par ziemas riepām parūpēties pēc pirmā sniega, bet 24% norādījuši, ka ziemas riepas joprojām neesot iegādājušies un negrasoties to darīt vispār.

 

Attiecībā uz ieradumiem par auto ziemas riepu iegādi un lietošanu, "If Latvia" veiktais pētījums liecina, ka 48% aptaujāto ziemas riepas iegādājas jau pirms pirmā sniegā, 6% sagaida pirmo sniegu un tad domā par auto aprīkošanu ar ziemas riepām, 23% respondentu parasti lieto vissezonas riepas, bet 22% savā auto ziemā pārvietojas bez ziemas riepām.

 

"If Latvia" KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs sacīja, ka novembrī, salīdzinot ar vasaras mēnešiem, vidēji par 15% pieaug apdrošināšanas sabiedrībā pieteikto negadījumu skaits. Kompānijas pieredze liecina, ka ziemā, neievērojot piesardzību, pat ar jaunām ziemas riepām aprīkotu automobiļu vadītāji mēdz izjust sānslīdi un ciest negadījumā.

 

Svarīgi ir ne tikai pārliecināties, ka riepu protektori nav nodiluši, bet arī atcerēties, ka riepu gumijas sastāvs ar gadiem mainās un zaudē savas īpašības, skaidro Duburs.

 

Ziemas riepu nelietotāji saviem auto visbiežāk ir tieši vīrieši, jo 31% vīriešu un tikai 17% sieviešu vispār neiegādājas ziemas riepas. Līdzīga situācija ir arī ar ziemas riepu iegādāšanos pēc pirmā sniega - gandrīz 11% vīriešu un 4% sieviešu sagaida pirmo sniegu un tikai tad aprīko savu auto ar ziemas riepām.

 

Pētījumā iegūtie dati liecina, ka Latvijā visatbildīgākā sabiedrības daļa ir vecuma grupā no 30-39 gadiem, tieši šajā vecuma grupā 67% respondentu norādījuši, ka riepas iegādājas laicīgi, nesagaidot pirmā sniega parādīšanos.

 

Pētījums norāda arī uz ziemas riepu lietošanas ieradumu saistību ar iedzīvotāju ienākumiem. No ziemas riepu nelietotājiem lielākā daļa - 29% ir iedzīvotāji ar vidējiem - no 80 līdz 250 latu lieliem ienākumiem, 17% - ar zemiem ienākumiem līdz 80 latiem, turpretī visbiežāk, 72% gadījumu, ziemas riepas pirms pirmā sniega iegādājas iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem - virs 500 latiem.

 

Visapzinīgākie izrādās lauku iedzīvotāji - no respondentiem, kas ir gatavi ziemas sezonai pirms pirmā sniega uzsnigšanas, 61% ir lauku iedzīvotāji, 51% citu pilsētu iedzīvotāji, bet tikai 37% rīdzinieku. Kā norāda pētījums, tieši rīdzinieki ir arī tie, kas visbiežāk ziemas riepas neiegādājas vispār.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas