Pētījums: Aptuveni puse Latvijas ģimeņu gatava 1.septembrim

Rīga, 30.aug., LETA. Aptuveni puse vecāku, kuriem ir bērni skolas vecumā, jau līdz augusta vidum bija iegādājušies visu vai gandrīz visu nepieciešamo, lai bērni 1.septembrī varētu doties uz skolu, liecina mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "TNS Latvia" apkopotie rezultāti.

Tai skaitā 16% vecāku bija iegādājušies visu nepieciešamo, bet 33% - gandrīz visu nepieciešamo. Savukārt 23% vecāku bija nopirkuši tikai dažas skolai nepieciešamās lietas, bet 25% vispār nebija sākuši iepirkties.

 

Vislielākos izdevumus aptuveni pusei no aptaujātajiem vecākiem, sagatavojot bērnus skolai, sagādā apģērba iegāde. Mācību grāmatu iegādi par vislielākajiem izdevumiem nosaukusi vien trešdaļa - 34% respondentu, citiem mācību palīglīdzekļiem - 11 %.

 

82% respondentu, kuriem ir skolas vecuma bērni, atzīmē 1.septembri. Lielākā daļa no tiem 1.septembri uzskata par ļoti nozīmīgu dienu, kas tiek atzīmēta vienmēr vai gandrīz vienmēr, savukārt aptuveni trešdaļa - 32% respondentu šo dienu atzīmē dažreiz.

 

Aptuveni piektajai daļai respondentu ar skolas vecuma bērniem 1.septembris nav nozīmīga diena, un tā netiek svinēta.

 

Bērna sagatavošana skolas gaitām vecākiem aptuveni izmaksā 88,12 latus.

 

Aptauja veikta no 2007.gada 8.augusta līdz 14.augustam, visā Latvijā aptaujājot 506 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas