Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums fiksē būtiskākās sekas algu izmaksai "aploksnēs"

Uzņēmējiem, kas saviem darbiniekiem maksā algu aploksnē, rodas netiešās papildu izmaksas, kas atstāj ietekmi ne tikai uz uzņēmuma iekšējo mikroklimatu, darba aizsardzības situāciju, bet arī uz uzņēmuma reputāciju, secināts pētījumā Darba apstākļi un riski Latvijā.

Uzņēmumos, kuros alga tiek katru mēnesi maksāta aploksnēs, gandrīz divas reizes biežāk samazinās darba intensitāte un temps (59%, pret 36% vidēji Latvijā). "Zīmīgi, ka aplokšņu uzņēmumos nodarbinātie mazāk laika velta saviem tiešajiem darba pienākumiem," teic SIA Inspecta Prevention (viens no pētījuma veicējiem) valdes locekle Linda Matisāne.

 

Arī nelaimes gadījumi darbā pēdējo trīs gadu laikā biežāk notikuši uzņēmumos, kuros alga tiek maksāta aploksnē (24% pret 8% vidēji Latvijā).

 

Iegūtie dati arī liecina, ka uzņēmumos, kur vienmēr vai daļēji tiek maksātas algas aploksnē, nodarbinātie vairāk nekā divreiz biežāk nāk uz darbu slimi (23% pret 9%), toties slimības lapu noformē trīsreiz retāk nekā uzņēmumos, kas katru mēnesi maksā oficiālu algu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas