Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: Iedzīvotāji atzinīgāk novērtē situācijas attīstību valstī un ekonomisko stāvokli

Rīga, 24.sept., NOZARE.LV. Patlaban salīdzinoši atzinīgāk nekā iepriekš iedzīvotāji novērtē gan kopējās situācijas attīstību valstī, gan Latvijas ekonomisko stāvokli, liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma rezultāti.

Tiesa, to, ka ekonomiskais stāvoklis patlaban ir labs, joprojām atzīst vien neliela daļa iedzīvotāju. Jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma rezultāti liecina, ka pēc neliela sabiedrības pesimisma pieauguma vērojama uzlabošanās lielākajā daļā indikatoru.

 

Analizējot iedzīvotāju viedokļa izmaiņas ilgākā laika posmā, var secināt, ka kopējā noskaņojuma indekss šī gada laikā paaugstinājies no mīnus 31 februārī līdz mīnus 21 augustā, kas, neskatoties uz mīnusa zīmi, ir labākais rādītājs kopš "DNB Latvijas barometra" pētījumu sākšanas. Līdzīga tendence vērojama arī nākotnes vērtējuma indeksos - tostarp iedzīvotāji cerīgāk nekā līdz šim skatās uz Latvijas ekonomiskās situācijas un pašu ģimenes materiālā stāvokļa uzlabošanos pārskatāmā nākotnē.

 

"DNB Latvijas barometra" otrajā daļā respondenti šoreiz lūgti vērtēt nevis ārējos faktorus, kas ietekmē dzīvi, bet gan palūkoties pašiem uz sevi no malas, savā veidā iezīmējot mūsu mentalitātes īpatnības. Tostarp iedzīvotājiem vaicāts, kādas īpašības, viņuprāt, raksturo tipisku Latvijas iedzīvotāju un kādas īpašības viņi vēlētos redzēt jauniešos. Esošo un vēlamo īpašību saraksts visai jūtami atšķiras, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja bankā.

 

Plašāki "DNB Latvijas barometra" rezultāti un ekspertu secinājumi tiks publiskoti trešdien, 26.septembrī.

Pētījumā iegūtos datus komentējuši Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska, "DNB bankas" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, ekonomikas eksperte Raita Karnīte, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, Eiropas Parlamenta deputāts Arturs Krišjānis Kariņš (V) un citi eksperti.

 

"DNB Latvijas barometrs", kas kļuvis par atzītu ikmēneša socioloģisko pētījumu valstī, tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo iedzīvotāju vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas