Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: iedzīvotājiem ar augstāko izglītību būtiski strādāt interesantu darbu

RĪGA, MAR 07, BNS - Iedzīvotājiem ar augstāko izglītību šķiet būtiski ikdienā strādāt interesantu darbu ar labu atalgojumu, turklāt viņiem nozīmīgas ir karjeras veidošanas iespējas, secināts jaunākajā "DnB NORD Latvijas barometra" pētījumā.

Turpretī cilvēkiem ar pamatizglītību noteicošās ir algas lielums un labi darba apstākļi.

 

Lai arī cilvēkiem ar dažādu izglītību būtiskākais faktors tomēr ir labs atalgojums, iedzīvotājiem ar augstāko izglītību otrs svarīgākais apstāklis ir interesants darbs. To apstiprinājuši 46% respondentu ar augstāko izglītību pretstatā 28% aptaujāto ar pamatizglītību un 30% ar vidējo izglītību. Cilvēkiem ar vidējo vai vidējo speciālo izglītību būtiski šķiet arī labi darba apstākļi un laba darba organizētība.

Atbildot uz jautājumu par to, cik lieliem mēnesī vajadzētu būt ienākumiem uz vienu ģimenes locekli, lai patlaban varētu iztikt, 70% iedzīvotāju ar pamatizglītību atzinuši, ka viņi spētu izdzīvot ar ienākumiem līdz 300 latiem. Savukārt starp respondentiem ar vidējo izglītību šādu atbildi izvēlējās 67%, bet starp aptaujātajiem ar augstāko izglītību tikai katrs otrais jeb 50% respondentu.

 

Iedzīvotāji ar pamatizglītību visbiežāk (30%) norādīja, ka viņiem būtu pietiekami saņemt no 151 līdz 200 latiem uz vienu ģimenes locekli, savukārt 21% aptaujas dalībnieku ar augstāko izglītību izvēlējās atbildi - no 251 līdz 300 latiem.

 

Līdz ar to pētījumā arī secināts, ka iedzīvotājiem ar zemāku izglītību šķiet, ka arī ikdienas vajadzībām viņiem nepieciešams mazāk naudas nekā respondentiem ar augstāko izglītību.

 

Pētījumā kopumā aptaujāti 1014 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījums veikts šogad no 15. līdz 28.janvārim.

"DnB NORD Latvijas barometrs" tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi no mēneša norāda uz vispārējā iedzīvotāju noskaņojuma izmaiņām.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas