Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: Latvijā pieaug negodprātīgo kredītņēmēju skaits

Rīga, 26.okt., LETA. Latvijā pieaug negodprātīgo kredītņēmēju skaits, un arvien vairāk cilvēku krīzi izmanto kā attaisnojumu savu parādsaistību nepildīšanai, secinājusi kredītu menedžmenta kompānija "Paus Konsults".

Kompānijas pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka pētījuma dati, kurā analizēta "Paus Konsults" datubāze ar vairāk nekā 306 000 parādniekiem, liecina par negodprātīgo kredītņēmēju skaita palielināšanos, jo no 306 000 parādniekiem, kuriem ir vismaz viens nenomaksāts parāds, 46% nav samaksājuši ne latu, lai dzēstu savas kredītsaistības.  

Pētījumā secināts, ka ir kļūdains priekšstats, ka lielākie nemaksātāji ir parādnieki ar daudz parādsaistībām. 63% no aizņēmējiem ar 10 un vairāk parādiem mēģina kārtot savas kredītsaistības, bet 37% no parādsaisību izpildes izvairās un maksājumus neveic.

 

Lielākais nemaksātāju īpatsvars - 51% - ir to parādnieku vidū, kuriem ir viens parāds. Šo tendenci apstiprina arī parādnieku segmenta analīze, kuriem ir no diviem līdz trim parādiem, - no tiem 60% savas saistības cenšas pildīt godprātīgi, regulāri veicot iemaksas parāda segšanai.

 

"Paus Konsults" parādnieku datubāzē gandrīz 70% cilvēku ir viens parāds, 25% ir no diviem līdz trim parādiem, bet 5% no visiem parādniekiem ir no četrām līdz piecām nenokārtotām parādsaistībām, bet 2% jeb vairāk nekā 5000 cilvēku ir sešas un vairāk parādsaistības.

 

Kredīsaistību "rekords" šobrīd pieder cilvēkam ar 25 nenokārtotām kredītsaistībām.

 

Kā atzīmē uzņēmuma pārstāvji, kredītu menedžmeta prakse liecina, ka cilvēki ar lielu parādu skaitu pārsvarā izmantoja laiku, kad nebija vienota kredītreģistra un finanšu iestādes nevarēja pārliecināties par personu saistību apjomu.

 

Kredītu menedžeri pieļauj, ka lielākā daļai šo parādnieku nebija paredzējuši jebkad nokārtot savas parādsaistības.

 

Datu analīzei "Paus Konsults" sadarbības partneru vidū ir lielākās Latvijas bankas un finanšu institūcijas un citi uzņēmumi.

 

Uzņēmums "Paus Konsults" ir kredītu menedžmenta kompānija, kas savu darbību sākusi 1997.gadā. Uzņēmuma pamatdarbība ir parādu apmaksas kontrole un parādu piedziņa no fiziskām un juridiskām personām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas