Pētījums: Mazliet vairāk par desmit procentiem Latvijas iedzīvotāju ikdienā atrod laiku grāmatu lasīšanai

Rīga, 14.nov., LETA. Ikdienā laiku grāmatu lasīšanai spēj atrast 12% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, liecina izdevniecības "Lietišķās informācijas dienests" veiktā aptauja.

Latvijā 80% darbspējas vecuma iedzīvotāju labprāt vismaz stundu nedēļā veltītu profesionālās literatūras lasīšanai.

 

Tomēr tā vietā iedzīvotāji stundu un vairāk laika ir spiesti pavadīt rindās veikalos, sastrēgumos, ceļā uz darbu un atpakaļ, liecina pētījums.

 

50% aptaujāto pēdējā pusgada laikā ir izlasījuši vismaz vienu profesionālajai izaugsmei noderīgu grāmatu.

 

Darbaspēka trūkuma problēmas strādājošajiem ir radījušas papildu slodzes un aizņemtības draudus, bet tajā pat laikā ir palielinājies laiks, ko iedzīvotāji pavada nelietderīgi - stāvot lielveikalu rindās, caur sastrēgumiem braucot uz darbu vai mācībām. 66% aptaujāto atzīst, ka nelietderīgi pavada vairāk nekā stundu nedēļā, bet 16% respondentu norādījuši, ka nelietderīgi pavada pat vairāk nekā sešas stundas nedēļā.

 

Automašīnās un sabiedriskajā transportā pavadītais laiks var tikt izmantots arī grāmatu lasīšanai. Tāpēc izdevniecība "Lietišķās informācijas dienests" izdevis pirmo lietišķai auditorijai domāto audiogrāmatu "Savs bizness".

 

Tā ir iespēja klausīties grāmatu par biznesa uzsākšanu "mp3" atskaņotājos mašīnā, lielveikalu rindā, autobusā, datorā un citur.

 

Audiogrāmata "Savs bizness" ir uzņēmējas Aivas Vīksnas stāsts ikvienam, kas jau sāk savu biznesu vai tikai vēl sapņo par savu uzņēmumu. Sniedzot uzņēmējdarbībai nepieciešamās teorētiskās un praktiskās zināšanas, grāmata skaidro, kā audzināt uzņēmējdarbības garu, kur un kā meklēt biznesa idejas, kā rakstīt biznesa plānu, dibināt uzņēmumu, vadīt to un veidot attiecības ar uzņēmuma darbiniekiem.

 

Aptauja par Latvijas iedzīvotāju grāmatu lasīšanas tradīcijām veikta oktobrī sadarbībā ar "OMD Snapshot".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas