Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: pieaug skolēnu redzes problēmas

RĪGA, FEB 27, BNS - Optometrijas pētījumā pārbaudot vairāk nekā 700 skolas vecuma bērnu, atklājies, ka vismaz 44% jaunāko klašu skolēnu nepieciešama redzes korekcija.

To, atsaucoties uz Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā optometrijas maģistrantu veikto pētījumu, sestdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze".  

"Rezultāti ir satraucoši - no apmēram 600 skolēniem, kuriem iepriekš nebija konstatētas redzes problēmas, riska grupā ir aptuveni 100 bērni. Veicot redzes pārbaudes, atklājās, ka pamatskolā un vidusskolā skolēniem aizvien pieaug redzes problēmas," uzsver viena no pētījuma autorēm, optometriste Jeļena Slabcova.

 

Pētījums liecina, ka redzes korekcija būtu nepieciešama 44% skolēnu 1.-4. klašu grupā, 40,3% skolēnu 5.-8. klašu grupā, kā arī 24,2% skolēnu 9.-11. klašu grupā.

 

Pētījuma gaitā skolēnu redzes pārbaude tika veikta 726 skolēniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem - 335 zēniem un 391 meitenei. No šiem skolēniem 107 jeb 14,7 procentiem jau ir brilles.

 

Pētījuma mērķis bija noskaidrot, vai skolēnu redze ir atbilstoši koriģēta un skolēni nav pakļauti paaugstinātas redzes slodzes izraisītām problēmām.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas