Pie Saeimas nama sapulcēts viens no lielākajiem piketiem pēc neatkarības atjaunošanas

Rīga, 18.okt., LETA. Pie Saeimas nama šodien tika sapulcēts viens no lielākajiem piketiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurā premjera Aigara Kalvīša (TP) atkāpšanos, pēc drošības sargātāju aplēsēm, pieprasīja aptuveni 5000 protestētāju.

Kā novēroja aģentūra LETA, cilvēku pūļi bija pulcējušies gan ielās ap Saeimas namu, gan arī tuvējās šķērsieliņās. Uz Jēkaba ielas cilvēki stāvēja posmā no krustojuma ar Torņa ielu līdz Doma laukumam.

 

Kā aģentūrai LETA atzina drošības dienestu pārstāvji, vēl vairāk piketētāju pie Saeimas nama bija tikai tad, kad notika protesti pret izglītības reformu.

 

Kā novēroja aģentūra LETA, cilvēku pūlī pārsvarā bija gados jauni cilvēki, no kuriem daudzi ir sabiedrībā pazīstami kultūras darbinieki.

 

Piketētājus uzkurināja deputāte Ausma Kantāne (JL), kura, piemēram, informēja par deputāta Māra Kučinska (TP) tuvošanos un uzsāka izkliegt pret Tautas partiju vērstus saukļus. Savukārt, pūlī satiekot deputāti Karinu Pētersoni (LPP/LC), Kantāne izteicās, ka "mana draudzene vairs nemaz nav tik laba meitene", liekot kolēģei samulst.

 

Kā ziņots, šodien pie Saeimas nama notika sabiedrībā zināmu personu rosināts pikets, lai izteiktu protestu pret valdības lēmumu rosināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atstādināšanu.

 

Aicinājuma autori norādīja, ka, vēršoties pret Loskutovu, valdība pārkāpj "sarkanajai līnijai". "Savtīgu politisku apsvērumu dēļ valdība grib izrēķināties ar KNAB, kas efektīvi cīnās pret tiem, kuri grib nozagt valsti un tautas labklājību."

 

Kā ziņots, valdība 16.oktobrī nolēma rosināt no amata atbrīvot Loskutovu. Šāds lēmums pieņemts pēc iepazīšanās ar ģenerālprokurora Jāņa Maizīša vadītās izmeklēšanas komisijas ziņojumu par Loskutova darbību. Komisija tika izveidota, lai izvērtētu Valsts kontroles atklātos pārkāpumus KNAB grāmatvedībā.

 

Pēc aptuveni divu ar pusi stundu protestēšanas, sagaidījuši Saeimas sēdes beigas, piketētāji sāka izklīst.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas