Pie Saeimas pulcējas apmēram 3000 piketētāju

Rīga, 18.okt., LETA. Šorīt pēc plkst.8 pie Saeimas pulcējās apmēram 3000 piketētāju, lai protestētu pret valdības ieceri atlaist no darba Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Alekseju Loskutovu.Piketētāji atnesuši līdzi pašdarinātus plakātus, kuros apgalvoja, ka "Sicīlijā bandīti nogalina godīgus korupcijas apkarotājus - Latvijā atbrīvo no darba". Cits plakāts vēstīja: "Ja valdību komandē nauda, tas nozīmē, ka valdību komandē bandīti". Kāds piketētājs plakātā aicināja: "Zatler, atlaid Saeimu", citi piketētāji plakātos apgalvoja, ka "TP ir tautas posts"," Norausim vepri no siles".

Starp piketētājiem ir arī vairāki parijas "Jaunais laiks" politķi, piemēram, Einars Repše, Sandra Kalniete u.c. Piketētāji ik pa laikam sauc: "Nost ar Kalvīti!"

Piketētāji arī skandē: "Atlaist Saeimu!", "Rokas nosts no Loskutova!" un "Demisiju!", kā arī "Tiesāt Šķēli!"

Vairākiem desmitiem policistu un drošības dienesta darbinieku tikai ar lielām grūtībām izdevās izbrīvēt šauru eju, lai deputāti varētu ieiet Saeimas namā.

Kā ziņots, šodien pie Saeimas nama notiek sabiedrībā zināmu personu rosināts pikets, kurā paredzēts paust protestu pret valdības lēmumu rosināt Loskutova atstādināšanu.

Aicinājuma autori norāda, ka, vēršoties pret Loskutovu, valdība pārkāpj "sarkanai līnijai". "Savtīgu politisku apsvērumu dēļ valdība grib izrēķināties ar KNAB, kas efektīvi cīnās pret tiem, kuri grib nozagt valsti un tautas labklājību."

Kā ziņots, valdība 16.oktobrī nolēma rosināt no amata atbrīvot Loskutovu. Šāds lēmums pieņemts pēc iepazīšanās ar ģenerālprokurora Jāņa Maizīša vadītās izmeklēšanas komisijas ziņojumu par Loskutova darbību.

Komisija tika izveidota, lai izvērtētu Valsts kontroles atklātos pārkāpumus KNAB grāmatvedībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas