Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piena deficīts cenu necelšot

Piena iepirkuma un piena produktu cenas nākamajos mēnešos veikalos būšot stabilas. Pagājušajā mēnesī vidējā cena, par kādu pārstrādes uzņēmumi pienu pērk no lauksaimniekiem, salīdzinājumā ar aprīli pieauga par 0,1 santīmu jeb par pusprocentu un sasniedza 17,6 santīmus par kilogramu.

Šajā gadā nav vērojama piena cenas krituma tendence vasaras perioda sākumā. Vienlaikus piena produkti veikalos jūnijā kļuva dārgāki vidēji par 10 - 15%. Šeit gan jāņem vērā arī PVN un veikalu uzcenojuma ietekme.

 

Uzņēmēji cenu atšķirību skaidro ar to, ka piena produktu cena aizvien neatbilst to faktiskajām izmaksām un notiek tās dotēšana uz amortizācijas atskaitījumu, eksporta vai citu naudas ienākumu rēķina. Tātad iespējams, ka piena produkti varētu kļūt vēl dārgāki.

 

Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība (LPCS) informē - maijā pārstrādei pirktā piena daudzums bija par 22% lielāks nekā mēnesi agrāk.


Salīdzinājumā ar 2009. gada maiju iepirktā piena daudzums pieauga par 18%.

 

Uzņēmumiem, kas savus produktus eksportē, piena izejvielas aizvien nepietiek. Vaicāti par piena iepirkuma cenu, LPKS "Trikāta KS" direktors Raimonds Freimanis un citi nozares eksperti R. Gulbim piekrīt tikai daļēji. Viņi norāda - nākamajos mēnešos tā būs stabila.

 

"Cena var mainīties kādā dekādē, tomēr jūtams kāpums, visticamāk, notiks rudenī," norāda R. Freimanis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas