Piesardzīgi par uzvaru kvotu lietā

Tā kā Eiropas Savienības (ES) tiesa, lemjot par labu Latvijai lietā pret Eiropas Komisiju (EK) par tās iedalītajām pārāk mazajām siltumnīcas efekta emisijas kvotām, par argumentu minējusi procedūras pārkāpumu, pagaidām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nekomentē spriedumu un tā iespējamās sekas.

Jāņem arī vērā, ka EK ir tiesības šo spriedumu vēl pārsūdzēt, norādīja ministra preses sekretāre Maija Pētermane. ES Vispārējā tiesa lēmusi par labu Latvijai, jo EK par vienu dienu bija nokavējusi termiņu, kurā tai bija jāsniedz atbilde Latvijas piedāvātajam kvotu plānam.

 

Atšķirība starp EK samazinātajām un Latvijas valdības ierosinātajām kvotām ir gandrīz divas reizes - piešķirtās kvotas bija līdz 3,43 miljoniem metrisko tonnu gadā, savukārt Latvijas pieprasītās - 6,25 miljoni tonnu.

 

Emisijas kvotu tirdzniecības sistēmā pēc likuma obligāti jāpiedalās individuālajiem komersantiem vai komercsabiedrībām, kas veic dažādas piesārņojošas darbības, piemēram, šiem uzņēmumiem ir sadedzināšanas iekārtas, kuru jauda pārsniedz 20 megavatu, kā arī cementa un kaļķa ražošanas, stikla un stikla šķiedras ražošanas, ķieģeļu un kārniņu ražošanas, celulozes, papīra un kartona ražošanas u. c. iekārtas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas