Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piešķir naudu VSAA pensiju aprēķiniem

Šis papildu finansējums mums ļauj strādāt bez piespiedu brīvdienām februārī, martā un aprīlī - mēnešos, kuri ir vissaspringtākie pensiju aprēķiniem, saka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) speciāliste Edīte Olupe.

Valdība atbalstījusi naudas piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai VSAA varētu
izpildīt Satversmes tiesas spriedumu - maksāt pensionāriem pilnas pensijas un aprīlī izmaksāt arī
ieturēto pensiju visiem pensionāriem.

 

Papildu darbs, lai visas pensijas pārrēķinātu un saskaitītu, cik katram pensionāram jāatdod, valstij izmaksā gandrīz 130 000 latu. Labklājības ministrija (LM) lūdza piešķir papildu naudu VSAA, norādot, ka kopējie izdevumi pensijām 2010. gadā palielināsies par 184,6 miljoniem latu, kas attiecīgi palielina valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta deficītu un samazina iepriekšējo gadu uzkrājumu.

 

Lai atmaksātu nelikumīgi ieturēto pensiju daļu šāgada aprīlī, papildus nepieciešami 73,7 miljoni lati, bet, lai nodrošinātu pensiju izmaksu pilnā apmērā no 2010. gada 1. februāra, papildus nepieciešami 110,9 miljoni latu. Šī nauda ir VSAA rīcībā, un pensionāri jau februārī pensijas saņem pilnā apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas