Piketā pret valdību piedalīsies ap 500 veselības aprūpes darbinieku

Rīga, 10.sept., LETA. 13.septembrī Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) iecerējusi Rīgā pie Ministru kabineta ēkas rīkot piketu, kurā piedalīsies aptuveni 500 nozarē strādājošo, aģentūru LETA informēja LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

Pikets būs vērsts nevis pret Veselības ministriju (VM), bet pret Ministra kabinetu, aģentūru LETA informēja Keris.

 

Pagājušajā nedēļā notika Veldres tikšanās ar Keri, kuras laikā notika konstruktīva saruna, atzina Keris.

 

Dialoga laikā Keris veselības ministram precizēja arodbiedrības prasības jautājumā par veselības aprūpes darbinieku atalgojumu. LVSADA izprot, ka VM kompetence budžeta veidošanas gaitā šajā brīdī ir izsmelta, tomēr arodbiedrība norādīja, ka nepietiekamais finansējums apdraud cilvēkresursu programmas izpildi un tālāku attīstību.

 

Arodbiedrības prasības VM speciālisti atzinuši par pamatotām. Tomēr VM patlaban nevar piedāvāt risinājumu LVSADA norādītājām problēmām, jo Finanšu ministrija nav atvēlējusi pietiekami daudz līdzekļu VM.

 

Tādējādi LVSADA plānotais pikets, kurā paredzējuši piedalīties ap 500 veselības aprūpes darbiniekiem, 13.septembrī nenotiks pie VM, kā bija plānots sākotnēji, bet gan pie Ministra kabineta ēkas.

 

Ja valdība neuzklausīs un nemeklēs risinājumu veselības aprūpes speciālistu algu pieaugumam, tad 18.septembrī arodbiedrības sēdes laikā tiks apspriests streika īstenošana, stāstīja Keris.

 

Kā iepriekš norādīja Veldre, VM 2008.gada valsts budžeta projektā veselības aprūpes speciālistu algu pieaugumam panākusi maksimālo iespējamo rezultātu, tomēr arī šis budžeta pieaugums nespēs atrisināt visas vajadzības.

 

Jau ziņots, ka nākamajā gadā ārstiem algas pieaugs par 80 latiem, medmāsām - par 48 latiem, bet neatliekamās medicīniskās palīdzības šoferiem un sanitāriem par 32 latiem.

 

Patlaban plānotais darba samaksas pieaugums notiek saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 17.oktobra protokolā noteikto, par pamatu ņemot Finanšu ministrijas prognozes par tautsaimniecības vidējo darba samaksu iepriekšējā budžeta plānošanas, tātad 2006.gadā.

 

Veldre tikšanās laikā ar LVSADA norādījis, ka racionāls un pamatots ir arodbiedrības priekšlikums aktualizēt algas aprēķinu, pamatojoties uz pašreizējo vidējo algu tautsaimniecībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas