Pikets pie Saeimas ēkas pulcēja ap 1000 protestētāju

Rīga, 11.okt., LETA. Pie Saeimas ēkas šorīt piketā bija pulcējušies aptuveni 1000 vairāku arodbiedrību pārstāvju.

Piketētāji rokās turēja plakātus ar dažādiem uzrakstiem: "Tā paiet treknie gadi", "Glābēji tikai eksistē, bet pārstājuši dzīvot", ""Iesaldēsim" valdību", "Konkurētspējīgu atalgojumu", "Nost ar genocīdu pret tautu", "Ugunsdzēsēji grib ne tikai dzēst, bet arī ēst", "Tautas partija, kur palika mūsu septiņi treknie gadi?" un citiem.

 

Savukārt Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvji turēja rokās plakātus ar uzrakstiem "Mēs - pret nabadzību", "Cienīgu algu sabiedriskā transporta šoferiem".

 

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers informēja, ka piketā pie Saeimas ēkas piedalījās visas 24 LBAS arodorganizācijas, kā arī piketā atbalstu pauda daudzas citas neatkarīgās arodbiedrības un nevalstiskās organizācijas.

 

Kopumā piketā piedalījušies ap 1000 cilvēku.

 

Sabiedrisko kārtību piketa norises vietā uzturēja aptuveni 70 policisti, novēroja aģentūra LETA.

 

LBAS rīkoja piketu nolūkā protestēt pret valdības īstenoto politiku un neieklausīšanos arodbiedrību prasībās.

 

Pikets notika tieši šodien, jo Saeima lēma par 2008.gada valsts budžeta nodošanu komisijām.

 

Ja valdība arī turpmāk neuzklausīs arodbiedrību prasības, LBAS ir gatava rosināt referendumu par Saeimas atlaišanu, iepriekš solīja LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

 

LBAS pārstāvji plānojuši piketa laikā Saeimā iesniegt arodbiedrību savienības pretenzijas par 2008.gada budžeta projektu. LBAS sagatavotie dokumenti tiks iesniegti visām frakcijām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas