Pildegovičs: Bezvīzu režīmu starp Latviju un ASV varētu nodibināt 2009.gada sākumā

Rīga, 26.dec., LETA. 2009.gada sākumā starp Latviju un ASV varētu tikt nodibināts bezvīzu režīms, aģentūrai LETA sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andrejs Pildegovičs.

"2009.gada sākums ir reāli sasniedzams mērķis," sacīja vēstnieks, tomēr uzsvēra, ka ir grūti prognozēt vīzu režīma atcelšanas datumu.

Šo gadu potenciāla bezvīzu režīma ieviešanai Pildegovičš vērtēja kā veiksmīgu, jo šogad ASV Kongress pieņēma likumu, kas veltīts iekšzemes drošības jautājumiem un paredz ieviest jaunus robežas drošības pasākumus, vienlaikus saturot normas, kas ļaus Austrumeiropas valstīm iekļūt to valstu sarakstā, uz kurām attiecināta bezvīzu ieceļošanas programma.

Pēc vēstnieka teiktā, Latvija atbilst visām šī likuma prasībām, izņemot vīzu atteikumu slieksni, kas noteikts 10% apmērā. Saskaņā ar veiktajiem aprēķiniem no pērnā gada sākuma līdz pagājušā gada beigām ASV vīzu atteikums Latvijas iedzīvotājiem ir bijis 21%, taču šogad minētajā laika periodā vīzu atteikums samazinājies gandrīz divas reizes un ir 11,8%.

Pildegovičs pieļāva, ka pastāv liela varbūtība, ka nākamajā gadā Latvija varētu sasniegt 10% vīzu atteikumu slieksni, lai kvalificētos bezvīzu režīmam ar ASV.

ASV pusē pašlaik ir sākusies Kongresā pieņemtā likuma piemērošana dzīvē un izpilde. Galvenie divi punkti, kas ir jāievieš, ir elektroniskā vīzu autorizācija un izbraukšanas monitorings. Pēc vēstnieka aplēsēm, ASV pusei tas varētu prasīt aptuveni pusgadu.

Pildegovičs uzsvēra, ka bezvīzu režīms starp ASV un Latviju atvieglos ceļošanu tūristiem, uzņēmējiem, kā arī būs kā simbolisks apliecinājums abu valstu attiecību paritātei.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas