Pirmajā pusgadā paternitātes pabalstu saņēmuši 3704 tēvi

Rīga, 31.jūl., LETA. Šā gada pirmajā pusgadā paternitātes pabalstu saņēmuši 3704 tēvi, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas departamentā.

 

Šā gada jūnijā vidējais pabalsta apjoms sasniedza 136,26 latus, liecina LM Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati.

 

Šā gada pirmajā pusgadā paternitātes pabalstu saņēmuši par 600 tēviem vairāk nekā pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos. Pabalsta vidējais apjoms ir paaugstinājies gandrīz par 25 latiem.

 

Paternitātes pabalstu saņēmušo tēvu skaits Latvijai ir augsts rādītājs, ņemot vērā, ka kopš šī pabalsta ieviešanas pagājuši tikai trīs gadi, norādīja LM speciālisti. Pozitīvi vērtējams pastāvīgais šo tēvu skaita pieaugums. Tas liecina par viņu pieaugošo vēlmi vairāk iesaistīties ģimenes dzīvē, par spīti sabiedrībā joprojām sastopamajam uzskatam, ka ar bērnu audzināšanu jānodarbojas sievietei.

 

LM no nākamā gada plāno palielināt paternitātes pabalstu. Paredzēts, ka bērnu tēvi to varēs saņemt 100% apjomā no savas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Patlaban tas ir 80% apjomā. Par to vēl ir jālemj valdībai.

 

Ministrijas speciālisti cer, ka paternitātes pabalsta palielināšana rosinās arvien vairāk tēvu būt kopā ar ģimeni jau bērna pirmajos dzīves mēnešos un veicinās tēvu iesaistīšanos bērnu kopšanā arī pēc tam.

 

Paternitātes pabalstu ieviesa 2004.gadā. To piešķir par desmit kalendārajām dienām līdz bērna divu mēnešu vecumam. Tiesības uz paternitātes pabalstu, kas ir 80% apjomā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, ir sociāli apdrošinātam bērna tēvam, kuram piešķirts desmit dienu ilgs atvaļinājums sakarā ar bērna piedzimšanu.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas