Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmie kandidātu sarakstu EP vēlēšanām iesniedz TB/LNNK

Rīga, 18.marts, LETA. Šodien Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) kā pirmā savu deputātu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām iesniedza apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

TB/LNNK deputātu kandidātu saraksta līderis ir pašreizējais EP deputāts, TB/LNNK priekšsēdētājs Roberts Zīle.

 

TB/LNNK sarakstā ar otro numuru iekļauts Saeimas deputāts Dzintars Rasnačs, tālāk seko Rīgas domes deputāts Einārs Cilinskis un Rīgas Stradiņa universitātes lektors Jānis Tomels.

 

TB/LNNK sarakstā EP vēlēšanās kandidē arī bijusī Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Broka, Konkurences padomes loceklis Raimonds Jonītis, folkloras kopas "Skandinieki" vadītāja Julgī Stalte.

TB/LNNK deputātu kandidātu skaitā ir arī TB/LNNK biroja lietvede Darja Orele, Jānis Straume (juniors), Jūrmalas slimnīcas valdes loceklis Andris Čuda, Vides ministrijas darbinieks Māris Klismets, acu ārsts Ralfs Birķis, juriste Zane Dundure, studente Unda Bujāne, firmas "A.PPLIED LABEL" konsultante Gundega Feldmane-Zāne un bezdarbniece Līga Barkāne.

TB/LNNK EP vēlēšanu programmā par prioritātēm "tēvzemieši" izvirza Latvijas nacionālo drošību, kuras vārdā sola strikti iestāties par vienotu Eiropas enerģētiskās drošības politiku, kā arī vienotu attieksmi pret Krieviju un citiem totalitāriem režīmiem.

 

TB/LNNK prioritātes ir arī "solidāra un līdztiesīga Eiropa", kur atbildība un pienākumi tiek solidāri dalīti starp Eiropas Savienību (ES) un dalībvalstīm, nevis federālas Eiropas "supervaras" radīšana.

 

Pēc TB/LNNK domām, ES kompetencē jābūt tiem jautājumiem, kuros tā var rīkoties efektīvāk nekā individuāla dalībvalsts.

 

Latvija un citas Baltijas valstis nedrīkst kļūt par "otrā ātruma Eiropu". "Mēs nepieļausim daļas Eiropas līderu vēlmi ekonomiskās krīzes laikā izvērst protekcionismu, radīt šķēršļus vienotajā tirgū, veicināt negodīgu konkurenci, graujot Eiropas ideju," sola TB/LNNK.

 

"Tēvzemiešu" priekšvēlēšanu programmā ir arī sadaļa, veltīta nepilsoņu jautājumam un Krievijas "tautiešu atbalsta politikai".

 

"Mēs turpināsim skaidrot Baltijas valstu īpašo vēsturisko situāciju un norādīt ES, ka krievvalodīgo iedzīvotāju mobilizēšana Latvijā, citās Krievijas kaimiņvalstīs ir Krievijas apzināta politika ar mērķi saglabāt ietekmi valstīs, kuras bijušas iekļautas PSRS," teikts TB/LNNK priekšvēlēšanu programmā.

 

"Tēvzemieši" sola arī pretoties EP deputātu mēģinājumiem "ES antidiskriminācijas politikas kontekstā Latvijas nepilsoņus nepamatoti pielīdzināt diskriminētām iedzīvotāju grupām".

 

Pēc TB/LNNK domām, EP tribīne nedrīkst tikt izmantota Latvijas un citu dalībvalstu suverenitātes graušanai, tāpēc TB/LNNK stingri iestāsies pret centieniem panākt vēlēšanu un citu tiesību piešķiršanu Latvijas nepilsoņiem.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas