Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmpirkuma tiesības pašvaldībām saglabās

Pārskatot vēlreiz iepriekš pieņemto lēmumu atņemt pašvaldībām pirmpirkuma tiesības uz to teritorijā esošo nekustamo īpašumu, kas nepieciešams pašvaldības funkciju veikšanai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien tomēr nolēma šīs tiesības saglabāt.

Taču deputāti vienojās, ka Saeimas Juridiskajam birojam kopā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju divu nedēļu laikā ir jāizvērtē šī norma, lai atvieglotu darījumus ar īpašumu, vienkāršojot noteikto procedūru.

 

Izskanēja ierosinājums, piemēram, no 20 uz piecām dienām samazināt termiņu, kurā pašvaldībai jāpieņem lēmums, sasaucot domes ārkārtas sēdes. Bija arī ierosinājums svītrot šo normu, bet paredzēt pārejas periodu līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, taču tas arī tika noraidīts.

 

Jānis Lagzdiņš (TP), pēc kura domām, pašvaldībām nav jādod iespēja izmantot pirmpirkuma tiesības, informēja, ka 17 gadu laikā zemesgrāmatā ir reģistrēti 533 443 īpašuma pirmpirkuma līgumi. Taču tikai 37 pašvaldības 112 gadījumos ir izmantojušas savas pirmpirkuma tiesības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas