Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmstermiņa parāda atmaksu SVF pozitīvi vērtē 62% iedzīvotāju

Rīga, 19.dec., NOZARE.LV. Vairāk nekā puse jeb 62% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pozitīvi vērtē Latvijas valsts rīcību, pirms termiņa atmaksājot parādu Starptautiskajam valūtas fondam (SVF), liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu "900 sekundes" decembrī veiktais pētījums.

Šādu Latvijas rīcību ļoti pozitīvi vērtē 19%, bet drīzāk pozitīvi - 43% aptaujāto ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem.  

Piektā daļa jeb 19% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pirmstermiņa parāda atmaksu SVF vērtē negatīvi, no tiem šādu rīcību 5% vērtē ļoti negatīvi, bet 14% - drīzāk negatīvi.

 

Savukārt 19% aptaujāto nebija viedokļa par šo jautājumu.

 

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu "900 sekundes" laikā no 11.decembra līdz 13.decembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

 

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos.

Kā ziņots, Latvija vienojusies ar SVF par starptautiskajā aizdevuma programmā saņemtā aizņēmuma no SVF pirmstermiņa atmaksu šogad. Starptautiskajā aizņēmuma programmā Latvija no SVF aizņēmās kopumā 820,2 miljonus latu.

 

Pārējā starptautiskā aizņēmuma pirmstermiņa atmaksa netiek plānota. Eiropas Komisijas aizdevuma pirmstermiņa atmaksa nav iespējama, jo aizdevums Latvijai tika nodrošināts no finanšu resursiem, kas piesaistīti Eiropas Savienībai, emitējot vērtspapīrus finanšu tirgos, un neietver pirmstermiņa atmaksas iespējas.

 

Savukārt Pasaules Bankas aizdevuma pirmstermiņa atmaksa būtu saistīta ar nesamērīgi lielām soda naudām, kā rezultātā šī aizdevuma atmaksa pirms termiņa ir finansiāli neizdevīga.

 

Eiropas Komisijai parāds jāsāk atmaksāt 2014.gadā, kad paredzēts Eiropas Komisijai atmaksāt 702,8 miljonus latu, 2015.gadā Eiropas Komisijai jāatdod 843,4 miljoni latu, 2019.gadā - 351,4 miljoni latu, bet 2025.gadā - 140,6 miljoni latu.

 

Savukārt Pasaules Bankai aizdevums 281,1 miljona latu apmērā jāatmaksā laikā no 2015.gada līdz 2020.gadam.

 

Starptautiskā aizdevuma programma ilga trīs gadus, kopumā Latvijai programmā bija pieejami 7,5 miljardi eiro (5,25 miljardi latu). Latvija no kopējā piešķirtā finansējuma apjoma izmantoja nedaudz vairāk nekā pusi - 4,5 miljardus eiro (3,16 miljardus latu).

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas