Pirmsvēlēšanu aģitācijas ierobežojumus atzīst par atbilstošiem Satversmei

Rīga, 23.febr., LETA. Satversmes tiesa (ST) ir atzinusi, ka likumā par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašvaldību vēlēšanām noteiktais aģitācijas aizliegums ir atbilstošs Satversmes 100.pantam, kas noteic tiesības uz vārda brīvību un cenzūras aizliegumu.

Kā aģentūru LETA informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska, šāds spriedums pieņemts lietā "Par likuma "Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašvaldību vēlēšanām" 33.panta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 100.pantam", kas tika ierosināta pēc politiķa Jāņa Kuzina (PCTVL) konstitucionālās sūdzības. Kuzins norādīja, ka apstrīdētā norma nesamērīgi ierobežojot viņa tiesības uz vārda brīvību.

 

ST secinājusi, ka apstrīdētās normas mērķis ir brīvu vēlēšanu nodrošināšana. Brīvas vēlēšanas sevī ietver divus aspektus - vēlētāju gribas brīvu veidošanos un vēlētāju iespēju brīvi paust savu gribu balsojot.

 

Kā ST spriedumu skaidroja Kovalevska, "ar apstrīdētās normas palīdzību likumdevējs nodrošina vēlētājiem iespēju vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanām izvērtēt dažādu politisko spēku priekšvēlēšanu aģitācijā pausto informāciju un brīvi pieņemt pārdomātu lēmumu par savu izvēli, un līdzīgi ierobežojumi ir spēkā arī citās Eiropas valstīs."

 

Līdz ar to ST atzinusi apstrīdēto normu par atbilstošu Satversmes 100.pantam.

 

Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, un tas stāsies spēkā dienā, kad tiks publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas