Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno atkal grozīt nekustamā īpašuma nodokli

Finanšu ministrija pēc savas iniciatīvas izstrādājusi jaunus grozījumus likumā Par nekustamā īpašuma nodokli, kas ļautu atbrīvot no šā nodokļa naftas cauruļvadus un citas inženierbūves, kuras objektīvu iemeslu dēļ nevar izmantot saimnieciskā darbībā. Ministru kabineta komiteja ir atbalstījusi šo likumprojektu. Ministru kabineta komiteja ir atbalstījusi šo likumprojektu.

Pirms trim mēnešiem stājās spēkā iepriekšējie grozījumi likumā Par nekustamā īpašuma nodokli, saskaņā ar kuriem nodoklis tiek piemērots ne tikai zemei, kā tas bija iepriekš, bet arī mājoklim un inženierbūvēm.

 

Attiecībā uz inženierbūvēm likumā ir paredzēta virkne izņēmumu. Likums paredz izņēmumus arī attiecībā uz fiziskām personām piederošām inženierbūvēm, kuras neizmanto saimnieciskajā darbībā, piemēram, autoceļiem, ielām, vietējas nozīmes ūdenspiegādes un notekūdeņu cauruļvadiem, vietējas nozīmes elektropārvades un sakaru kabeļiem.

 

Attiecībā uz maģistrālajiem naftas cauruļvadiem likums šādus izņēmumus neparedz. Finanšu ministrija ir apzinājusi vienu uzņēmumu - SIA LatRosTrans -, kuram pieder inženierbūves (maģistrālie naftas cauruļvadi), kurus objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams izmantot saimnieciskajā darbībā. Tāpēc Finanšu ministrija rosina neaplikt ar nodokli inženierbūves, kuras objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams izmantot
saimnieciskajā darbībā. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas