Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno dot iespēju iepazīties ar valsts un pašvaldību darbinieku atlīdzībām

Ja Saeima nobalsos par ceturtdien Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā atbalstīto Jāņa Lagzdiņa (TP) priekšlikumu, valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības būs publiski pieejamas.

Ar šo personu atalgojumu nevarēs iepazīties kādā interneta mājaslapā, bet, piemēram, pēc žurnālistu pieprasījuma kādas iestādes darbinieku algas būs jāatklāj, un tās varēs publicēt. Ierosinājuma pretinieki pieļāva, ka tas var atstāt iespaidu uz mikroklimatu kolektīvos, kā arī mazināt šo iestāžu konkurētspēju, jo spējīgākos cilvēkus varēs pārvilināt.


Saeimas deputātu un citu amatpersonu ienākumu deklarācijas jau ir publiski pieejamas. Ceturtdi-
en Saeimas komisija sāka sagatavot izskatīšanai 2.lasījumā grozījumus nesen pieņemtajā valsts
un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

 

J.Lagzdiņš uzskata, ka algu publiskošana ir pēdējais salmiņš, lai šo sistēmu sakārtotu un novērstu situācijas, ka pastāv disproporcija darba samaksā dažādās valsts iestādēs.

 

Jautājums aktualizējās pēc informācijas noplūdes no VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas, kad tā dēvētā 4.atmodas tautas armija nodeva medijiem informāciju par vairākās iestādēs strādājošo atalgojumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas