Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno sakārtot lombardu kreditēšanas tirgu; aizliegs pieņemt ķīlas nakts laikā

RĪGA, NOV 03, BNS - Ekonomikas ministrija (EM) sagatavojusi noteikumus par patērētāja kreditēšanu, kas paredz beidzot sakārtot lombardu tirgu Latvijā.

EM skaidro, ka lombardu tirgū pašlaik nav noteikts tiesiskais regulējums, padarot šo pakalpojumu sniegšanas veidu par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu atmazgāšanas un noziedzīgi iegūtu priekšmetu realizācijas līdzekli.  

Izstrādātie noteikumi paredz papildu prasības kredītiem pret kustamas lietas ķīlu jeb lombardu kredītiem un tāpat noteikumi ierobežos lombardu darba laiku, noteiks prasības ķīlu uzskaitei, drošības prasības ķīlu uzglabāšanai un patērētāja tiesības saistībā ar ķīlu izpirkšanu.

 

Jaunie noteikumi paredz, ka lombardi turpmāk varēs darboties tikai dienas laikā un kreditēšanas pakalpojumus lombardi nevarēs sniegt no pulksten 20 līdz 8.

 

Tāpat noteikumos iekļautas citas prasības līdz ar Eiropas Savienības direktīvas ieviešanu un Saeimā pieņemtajiem grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā.

 

Tostarp noteikumi paredz prasības attiecībā uz patērētāja kreditēšanas pakalpojumu reklāmas saturu, pirms patērētāja kreditēšanas līguma noslēgšanas sniedzamās informācijas saturu un sniegšanas kārtību, patērētāja kreditēšanas līgumam izvirzāmās prasības un tajā ietveramo informāciju, gada procentu likmes aprēķināšanas metodi, patērētāja informēšanu kreditēšanas līguma darbības laikā, kredīta pirmstermiņa atmaksu un kopējo kredīta izmaksu taisnīgu samazināšanu, atsevišķiem kreditēšanas līgumu veidiem piemērojamās prasības un kreditēšanas starpnieku pienākumus, kā arī tiesisko regulējumu patērētāja kreditēšanai pret kustamas lietas ķīlu.

 

EM prognozē, ka jaunie noteikumi veicinās patērētāju tiesību aizsardzību Latvijā, īpaši attiecībā uz patērētāju kreditēšanu.

 

Noteikumi pieteikti Valsts sekretāru sanāksmē. Par tiem vēl būs jālemj valdībai.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas