PLL vilcinās ar premjera kandidātu

Partiju apvienība Par labu Latviju! (PLL) premjera amatam formāli izvirzījusi lokomotīves, no kurām viena, proti, bijušais Valsts prezidents un tagadējais PLL valdes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis, varētu būt kompromisa figūra. Kopā ar viņu Ministru prezidenta amata cienīgi ir arī Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle, LPP/LC
priekšsēdētājs Ainārs Šlesers un Ogres mērs Edvīns Bartkevičs (Ogres novadam).

PLL preses sekretārs Edgars Vaikulis saka - augustā tiks izlemts, kuru no četriem nominēt par Ministru prezidenta amata kandidātu. Pašlaik A. Šlesers, kurš līdz tam aktīvi runāja par sevi kā premjera amata kandidātu, ir pieklusis, bet G. Ulmanis izvairīgi teic - piekritīšu, ja mani izvirzīs.

 

Jau minētā aptauja gan liecina, ka A. Šķēle un A. Šlesers būtiski atpaliek no pirmajiem diviem populārākajiem premjera amata kandidātiem. PLL esot arī savs ēnu kabinets. Piemēram, A. Šķēlem uzticētu finanšu ministra krēslu, A. Šleseram - attīstības ministra amatu, izglītības un kultūras ministre varētu būt Helēna Demakova. E. Vaikulis gan ir ar mieru runāt tikai par PLL ieceri būtiski reformēt valsts pārvaldes aparātu, kurā būs Ministru prezidents un astoņas, maksimums, deviņas, ministrijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas