Policija atsavina četrus kilogramus narkotiku un pārtrauc trīs noziedzīgu grupu darbu

Rīga, 21.nov., LETA. Valsts policijas (VP) darbinieki ir atsavinājuši četrus kilogramus dažādu narkotisko vielu un pārtraukuši trīs noziedzīgu grupu darbību, kas nodarbojušās ar narkotisko un psihotropo vielu vairumtirdzniecību Rīgā un Zemgales reģionā.

Kā aģentūru LETA informēja VP Preses un sabiedrisko attiecību birojā, turpinot pastiprinātu cīņu ar narkotisko vielu apriti, laika posmā no 2007.gada augusta līdz novembrim policijas darbinieki ilgstoša operatīvā un izmeklēšanas darba rezultātā Rīgā un Bauskas rajonā aizdomās par narkotiku realizāciju aizturējuši 22 personas.

 

Veicot kratīšanas pie aizturētajiem un viņu dzīvesvietās policijas darbinieki atraduši un atsavinājuši 1440,312 gramus metamfetamīna, 1283,66 gramus marihuānas, 3536 MDMA tabletes, 379,55 gramus amfetamīna un 39,1 gramu kokaīna. Kopējā atsavināto narkotisko vielu vērtība ir aptuveni 47 135 lati.

 

Par notikušo ir uzsākti četri kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 2531.panta par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tā tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā.

 

Šis pants paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu un piemērojot policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

 

12 aizturētajām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, bet pārējiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - nodošana policijas uzraudzībā. VP uzsver, ka tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana ar mērķi noskaidrot citus iespējamos noziedzīgos nodarījumus, ko izdarījušas minētās personas.

 

Narkotiku apkarošanas operācijas īstenoja Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes 1.policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas un Bauskas rajona Policijas pārvaldes darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas