Policija: Doma laukumā bija pulcējušies ap 7000 - 8000 cilvēku

Rīga, 3.nov., LETA. Uz tautas sapulci "Par tiesisku Latviju! Par godīgu politiku!" Rīgā, Doma laukumā un tā apkaimes ielās bija sapulcējušies aptuveni 7000 - 8000 cilvēku, pēc pasākuma aģentūrai LETA atzina policijas pārstāvji.

Precīzu cilvēku skaitu bijis grūti noteikt daudzo lietussargu dēļ.

Kā norādīja policijā, pasākums noritējis mierīgi un bez starpgadījumiem, kā arī nav manīts, ka no pasākuma dalībniekiem kāds būtu griezies pēc medicīniskās palīdzības.

Pēc pasākuma Doma laukums nebija īpaši piegružots, vien uz bruģa mētājās dažu politisko spēku uzsaukumi un avīzes.

Uz sapulci bija sanākuši un sabraukuši gan Rīgas, gan arī citu Latvijas pilsētu, piemēram, Cēsu, Dundagas, Daugavpils, Saulkrastu un citu iedzīvotāji.

Daži iedzīvotāji rokās turēja plakātus, piemēram, ar uzrakstiem "Saeimu bez mākoņiem" un "Varu Latvijas tautai", "Zatler, neesi zaķis - atlaid Saeimu" un citus.

Pasākumā ar savas partijas karogiem piedalījās arī partijas "Jaunais laiks" pārstāvji, piemēram, bija redzams partijas pārstāvis Rīgas domē Dainis Kalns, kā arī šīs partijas deputāti parlamentā Einars Repše, Uldis Grava, Ausma Kantāne, Sandra Kalniete.

Bija ieradušies arī partijas "Visu Latvijai" pārstāvji, kas plakātos pauda savu pārliecību, piemēram, plakātā aicinot "nepieļaut jaunus imigrantus".

Sanākušo vidū bija redzami arī Rīgas domes deputāti Vilnis Zariņš (TB/LNNK) un Ivans Ivanovs ("Dzimtene"), kurš iedzīvotājiem dalīja avīzes "Latvijas Sociālists" eksemplārus.

Par pasākumu interesi izrādīja arī tūristi.

Pasākuma dalībniekus no slapjā sniega sargāja daudzi dažādu krāsu lietussargi.

Pasākuma laikā uzrunas mijās ar Latvijas koru dziesmām.

Kā novēroja aģentūra LETA, pirms sapulces sākuma cilvēki pulcējās Vecrīgas apkaimē, piemēram, pie Laimas pulksteņa un gatavoja plakātus un sarkanbaltsarkanos Latvijas valsts karogus.

Vairākas policijas automašīnas bija novietotas uz ielām, kas ved uz Doma laukumu, tādējādi kavējot gājēju satiksmi, par ko sašutumu pauda pasākuma apmeklētāji.

Pasākuma norises vietā bija novietotas četras pārvietojamās tualetes, bet vairāki desmiti tualešu bija atrodamas arī apkārtējās ielās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas