Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija nekomentē pieļāvumus, ka aizturētais Antonovs varētu nebūt Ivanovas slepkava

Rīga, 19.janv., LETA. Valsts policija atsakās komentēt pieļāvumus, ka aizdomās par uzņēmējas Ellas Ivanovas slepkavību aizturētais Ludvigs Antonovs varētu nebūt vainojams šajā noziegumā.

Kā vakar ziņoja telekompānija "TV3", vienīgais nozieguma aculiecinieks - kāds iekšlietu sistēmā savulaik strādājis cilvēks - prokuratūrā ir vērsies ar iesniegumu, kurā norādījis, ka slepkavam bijusi citāda miesasbūve nekā aizturētajam Antonovam. Tāpat aculiecinieks norādījis uz policijas kļūdām lietas izmeklēšanā.

Arī Ivanovu ģimenes advokāts Guntars Antoms iepriekš tika paudis šaubas, ka romu jeb čigānu tautības cilvēks varētu izdarīt pasūtījuma slepkavību.

Prokuratūrā ne apstiprina, ne noliedz, ka saņemts šāds iesniegums.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka ar iesniegumu prokuratūrā vērsies Ivanovas šoferis, kurš pirmajās liecību sniegšanas reizēs neesot spējis aprakstīt uzbrucēju, norādot, ka bijis pārāk tumšs, bet tagad par redzēto sniedzis citas ziņas.

Savukārt citu avotu sniegtā informācija liecina, ka Antonovs tiesībsargiem joprojām esot galvenā par slepkavības pastrādāšanu aizdomās turamā persona, jo pret viņu jau esot savākts ievērojams pierādījumu apjoms, tostarp ekspertīzes apliecinājušas šaujampulvera kvēpu pēdas uz viņa drēbēm. Pēc neoficiālu avotu sniegtajām ziņām, Antonovs pēc aizturēšanas jau teju atzinies slepkavības pastrādāšanā, taču vēlāk liecības mainījis.

Kā uzsver avoti iekšlietu struktūrās, tagad tiesībsargi lielu uzmanību veltot vienīgā slepkavības tiešā liecinieka sargāšanai, jo pastāvot bažas, ka "ar viņu varētu tikt strādāts".

Iekšlietu ministrijas vadība komentārus par iesniegumu atsakās sniegt, jo krimināllietu izmeklēšanas gaita komentēta netiekot.

Savukārt Antonova advokāts Egons Rusanovs sacīja, ka par šādu iesniegumu viņš informēts neesot.

LETA jau ziņoja, ka Ivanova tika nogalināta naktī uz 7.janvāri Rīgas rajona Garkalnes pagasta Priedkalnē, savas privātmājas pagalmā. Uzbrucējs no pagaidām nezināma ieroča, kas varētu būt mazāks nekā deviņu milimetru kalibra, uz sievieti izšāvis sešas reizes. Nozieguma izdarīšanas vakarā Ivanova atgriezās no Spānijas, bet viņas vīrs īsi pirms tam devies uz Krieviju.

Policijas darbinieki oficiāli izvirzījuši divas versijas par slepkavības iemesliem - vai nu tas bijis laupīšanas uzbrukums, vai arī slepkavība saistīta ar sievietes uzņēmējdarbību. Policija pēta arī versiju, vai slepkavība varētu būt saistīta ar nogalinātās vīra uzņēmējdarbību un viņa pagātni, taču tā neesot izvirzīta kā pamatversija.

Tiesībsargi par slepkavības pastrādāšanu ir aizturējuši 1957.gadā dzimušo Antonovu, kurš vairākus gadus ir pavadījis ieslodzījuma vietās. Antonovu policija izsekoja pa sniegā atstātajām pēdām un aizturēja vairāku kilometru attālumā no nozieguma vietas. Rīgas rajona tiesā nolēma Antonovu apcietināt, bet viņa advokāts Rusanovs iesniedzis sūdzību par šo lēmumu.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētā saistību ar noziegumu apliecinot likumsargu veiktās analīzes, arī uz viņa rokām konstatēti šaujampulvera kvēpi, kādi parasti paliek pēc šāviena.

Tāpat ir izskanējis, ka Ivanovai bija romantiskas attiecības ar koncertaģentūras "Queen Of Stage" direktoru Ojāru Grasmani, kurš vēl pirms slepkavības policiju esot informējis par to, ka sievietes drošības "situācija ir nepatīkama". Savukārt Latvijas Televīzijas raidījums "de facto" ziņoja, ka Ivanovam un Grasmanim bijusi asa vārdu pārmaiņa.

Ivanova advokāts Guntars Antoms iepriekš atzina, ka Ivanovi bija sagatavojuši visus šķiršanās dokumentus, taču, pēc advokāta domām, šis fakts gan nekādi neesot saistīts ar slepkavību. Lūgts komentēt publiski izteikto versiju par slepkavības saistību ar iespējamo mīlas trīsstūri, Antoms norādīja, ka nav pieredzēts, ka tiek nogalināta tā persona, "kura ir trīsstūra virsotnē". Loģiskāk būtu atbrīvoties no sava konkurenta, nevis no iekārojamās personas, uzskata advokāts.

Kopš Ivanovas slepkavības aģentūrai LETA nav izdevies sazināties ar Grasmani. Koncertaģentūras "Queen of Stage" pārstāve Agrita Bikaviņa aģentūrai LETA pieļāva iespēju, ka Grasmanis ir izbraucis no Latvijas. Viņš esot izvēlējies pašlaik neatklāt savu atrašanās vietu. Grasmanis jau ir izīrējis savu Rīgas dzīvokli un tajā jau drīzumā ievāksies jauni iemītnieki.

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) atzina, ka policijas rīcībā jau izmeklēšanas sākumā bija informācija par Ivanovas un Grasmaņa attiecībām. Tieši tāpēc viņš aģentūrai LETA jau iepriekš uzsvēris, ka informācija par draudiem saņemta no ģimenei "tuvumā esošiem" cilvēkiem. Sīkāku informāciju par izmeklēšanas gaitu ministrs nesniedza.

Laikraksts "Čas" šodien vēstīja, ka Ivanovas slepkavības naktī viņas mājā mītošie suņi - Kaukāza aitu suns un rotveilers - ar kādas, visticamāk, ēdienam piejauktas ķīmiskas vielas palīdzību bijuši aizmidzināti. Kā atzīmē laikraksts, tas liecina, ka slepkavība varētu būt plānota ilgi un rūpīgi, turklāt slepkavības organizētāji labi pazinuši upura dzīvesvietu, par ko liecinot arī fakts, ka pirms slepkavības tikusi atslēgta īpašuma apsardzes signalizācija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas