Policistiem no februāra par 10 latiem palielinās algu

Jau februārī katrs Valsts policijā strādājošais saņems par 10 latiem lielāku algu, liecina jaunā Valsts policijas priekšnieka Arta Velša rīkojums.

Jau februārī katrs Valsts policijā strādājošais saņems par 10 latiem lielāku algu, liecina jaunā Valsts policijas priekšnieka Arta Velša rīkojums.

Skatīt attēlu (1) Iespēja šādam algu palielinājumam radusies neaizpildīto amata vietu dēļ. Kopumā šogad šim algu pielikumam tiks izlietots 1 miljons 138 tūkstoši latu.  

Algas tiks palielinātas tiem strādājošajiem, kuri šobrīd nesaņem maksimāli pieļaujamo mēnešalgu.

 

Palielināto algu darbinieki saņems jau februārī. Šis pielikums paaugstinās arī kopējo Valsts policijas darbinieku atalgojumu, jo, palielinoties mēnešalgai, automātiski palielinās arī, piemēram, virsstundu, darba svētku dienās, nakts darba apmaksa.

 

«Viena no Valsts policijas problēmām ir salīdzinoši zemās algas, ar ko izskaidrojama arī lielā personāla mainība policijā. Esmu priecīga, ka domājot par situācijas uzlabošanu, jaunais Valsts policijas priekšnieks jau pirmajās sava darba dienās ir radis iespēju palielināt atalgojumu dienestā strādājošajiem,» norāda iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

 

«Mūsu mērķis nav par katru cenu aizpildīt visas vakances un šajā situācijā esmu pieņēmis lēmumu, ka efektīvāk ir līdzekļus sadalīt par labu jau strādājošajiem dienesta darbiniekiem,» skaidro VP priekšnieks Artis Velšs. Viņš norāda, ka algas palielinājums ir viens no veidiem kā motivēt darbiniekus kvalitatīvi veikt savus dienesta pienākumus un turpināt dienestu.

 

10 latu algas pielikums būs visiem tiem Valsts policijas darbiniekiem, kuriem «algu šķēre» to pieļauj, respektīvi - šo algas paaugstinājumu saņems visi dienestā strādājošie, izņemot tos, kuri jau šobrīd saņem maksimālo iespējamo atalgojumu. Šādi darbinieki ar maksimālajām algām strādā galvenokārt Rīgas reģionā un viņi tiks stimulēti ar augstākām piemaksām atbilstoši darba rezultātiem, līdz ar to tiks palielināts arī viņu vidējais atalgojums.

 

Algas palielinājums neattieksies uz Valsts policijas vadību.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas