Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policistu arodbiedrība aicina ieviest bezprocentu mājokļu kreditēšanu iekšlietu sistēmas darbiniekiem

Rīga, 10.febr., LETA. Neatkarīgā policistu arodbiedrība uzskata, ka bezprocentu mājokļu kreditēšana iekšlietu sistēmas darbiniekiem veicinātu korupcijas novēršanu, kā arī kavētu kadru aizplūšanu, aģentūru LETA informēja arodbiedrībā.

Priekšlikumi, kā mazināt korupciju, disciplīnas pārkāpumus, kadru biežo mainīgumu, uzlabot policijas un citu iekšlietu sistēmas darbinieku sociālās garantijas un materiālo labklājību vakar notikušajā arodbiedrības kongresā tika iesniegti Valsts policijas priekšniekam Aldim Lieljuksim, kā arī tiks nosūtīti iekšlietu ministram Marekam Segliņam.

Arodbiedrība aicina veikt iekšlietu sistēmas darbinieku mājokļu iegādei bezprocentu kreditēšanu ar nosacījumu, ka brīdī, kad darbinieks nodienē 25 gadus, valsts kredītu dzēš, bet darbinieka dienesta laikā valsts apmaksā kredītu.

Tāpat arodbiedrība aicina veikt iekšlietu sistēmas darbinieku uzkrājuma apdrošināšanu bankās vai apdrošināšanas uzņēmumos, iemaksājot par darbinieku ik gadu 400 līdz 600 latus, līdz tas sasniedz izdienu 25 gadus. Pēc tam šo uzkrāto summu ar procentiem izmaksātu darbiniekam.

Arodbiedrība aprēķinājusi, ka apdrošināšanai no valsts budžeta ik gadu būtu nepieciešami seši līdz astoņi miljoni latu.

Arodbiedrība uzskata, ka šādi pasākumi ļaus samazināt kadru plūsmu iekšlietu sistēmā, būs mazāk jātērē līdzekļi jauno darbinieku apmācībai, uzlabosies darbinieku kvalitāte un pieredze, mazināsies korupcijas gadījumi, kā arī disciplīnas pārkāpumi.

Kā ziņots, vakar notikušajā Neatkarīgās policistu arodbiedrības kongresā par arodbiedrības priekšsēdētāju ievēlēts Armands Augustāns.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas