Politiskais tirgus biedē tiesībsargus

Tiesībsargam Romānam Apsītim bija autoritāte sabiedrībā, jurista zināšanas un pieredze - it kā viss, lai veiksmīgi strādātu un nostiprinātu iestādes prestižu. Tagad politiķi sapratuši, ka ar to ir par maz un ir jāmeklē cilvēks, kam bez visa minētā vēl ir drosme un iniciatīva. Taču šādu cilvēku atrast vēl nav izdevies un, iespējams, līdz kandidātu izvirzīšanas beigu termiņam 10. februārī arī neizdosies.

Tas nenozīmē, ka Latvijā nebūtu cilvēktiesībās un valsts pārvaldē kompetentu juristu. Vairāki uzrunātie ir atteikušies pretendēt uz šo posteni, jo nevēlas kaitēt reputācijai pazemojošās apstiprināšanas procedūras dēļ, kad kandidāti pret viņu gribu tiek pakļauti politiskajam tirgum, atzina Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (Vienotība).

 

Vēl ir kandidāti, kuriem būtu grūti panākt Zaļo un Zemnieku savienības atbalstu. Pretendenti arī nevēlas būt saistīti ar kādu partiju, bet šādas asociācijas var rasties, ja kāds politiskais spēks nosauc viena vai otra cilvēka uzvārdu. Ģenerālprokuroru izvirza Augstākās tiesas priekšsēdētājs, turpretim tiesībsargu - pieci Saeimas deputāti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas