Politologs: Staķe bēg no "grimstoša kuģa"

Rīga, 31.okt., LETA. Labklājības ministres Dagnijas Staķes (ZZS) lēmums atkāpties no amata vērtējams kā papildu politisko bonusu krāšana un bēgšana no "grimstoša kuģa", aģentūrai LETA sacīja politologs Andris Runcis.

Runcis norādīja, ka nevienam vairs nav šaubu, ka esošā Aigara Kalvīša (TP) valdība varētu demisionēt, tāpēc citas partijas šajā situācijā cenšas savākt "papildu bonusus" un skatīties, ko tālāk dara Tautas partija.

Pēc politologa domām, netikšot ietekmēta arī nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas gaita, jo pēc budžeta projekta otrreizējas izskatīšanas Ministru kabinetā valdības darbs ir padarīts un pārējais nu ir Saeimas rokās.

LETA jau ziņoja, ka Staķe atkāpsies no amata, jo nākamā gada budžetā nav izdevies panākt iecerēto pensiju pieaugumu.

Demisijas rakstu valdības vadītāja pienākumu izpildītājam Oskaram Spurdziņam (TP) ministre iesniegs šodien pēc Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēdes.

"Es varu godīgi atzīt, ka man nav izdevies panākt pensiju pieaugumu tādā apmērā, kā to prasīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, jo tas nozīmētu pārskatīt finansējumu citām Labklājības ministrijas pārziņā esošajām nozarēm, tostarp invalīdiem, bezdarbniekiem, jaunajiem vecākiem," skaidro labklājības ministre.

Ministre turpinās pildīt pienākumus līdz brīdim, kad Ministru prezidents demisiju pieņems.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas