Populārākie Eiropas Gada cilvēka titula kandidāti - Hermanis, Kristovskis, Pabriks, Piebalgs un Žīgure

Rīga, 27.nov., LETA. Līdz šim visvairāk balsu aptaujā par Eiropas Gada cilvēku Latvijā saņēmuši Jaunā Rīgas teātra (JRT) režisors Alvis Hermanis, Eiropas Parlamenta deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (TB/LNNK), bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks, Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārs Andris Piebalgs un rakstniece Anna Žīgure.

Aptaujā, kuru rīko Eiropas Kustība Latvijā, desmito reizi tiek noskaidrots cilvēks, kurš ar saviem darbiem aizvadītajā gadā visvairāk sekmējis Latvijas dalību un atpazīstamību Eiropā, aģentūru LETA informēja Eiropas Kustībā Latvijā.

 

Savos pamatojumos par Hermani aptaujas dalībnieki raksta, ka režisoram "raksturīga Eiropas pilsoņa cienīga pilsoniskā nostāja", "viņš padara Latviju par Eiropas kultūras lielvalsti", "Hermaņa vadībā daudzas JRT izrādes saņēmušas visaugstāko novērtējumu Eiropas teātra festivālos".

 

Kristovskis anketās raksturots kā "aktīvs Latvijas politikas veidotājs un aktīvs eiroparlamentārietis", "politiķis ar eiropeisku demokrātijas izpratni, vērtībām un ētiku, kas nav baidījies uzņemties iniciatīvu un atbildību", politiķis, kuru raksturojot "godīgums un profesionalitāte".

 

Pabrikam balsotāji pauduši atzinību par ārlietās un kultūras laukā paveikto - viņš esot "cilvēks, kuram vienmēr ir argumentēts viedoklis un kurš ir mūsdienīgs politiķis", "izcēlies ar patstāvīgu domāšanu un plašu kompetenci lēmumu pieņemšanā", "veicinājis Latvijas sadarbību ar citām ES dalībvalstīm, skaidrojis Latvijas nostāju Latvijai nozīmīgos jautājumos, atbalstījis daudzus kultūras pasākumus".

 

Par Piebalgu anketās raksta, ka viņš ir "cilvēks, kas Latvijā un visā ES visspēcīgāk cīnās par enerģijas taupīšanu globālās sasilšanas laikā", viņš esot "labs eiropietis un latvietis", "viņu raksturo pārliecinošā darbība Eiropas Komisijā un Latvijas reprezentācija laikā, kad enerģētika ir viena no Eiropas dienas kārtības "top trīs" tēmām".

 

Žīgure, aptaujas dalībnieku skatījumā, pelnījusi kļūt par Gada Eiropas cilvēku, jo "viņa ir šī gada eiropeiskākais Latvijas cilvēks, kurš ir centies aicināt cilvēkus uz saskaņu", "pieredzējusi diplomāte, rakstniece, viena no pilsoniskās sabiedrības balsīm Latvijā, kas nelokās "vējiem līdzi"".

 

Par 2007.gada Eiropas cilvēku Latvijā ir iespējams nobalsot līdz šā gada 10.decembrim plkst.16. Anketā ir jānorāda izvirzītā kandidāta vārds, uzvārds, adrese un izvirzīšanas pamatojums.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas