Prasa nodorošināt robežu ar skeneriem

Divas Saeimas komisijas vēstulē valdībai aicinās nodrošināt visus austrumu robežas kontroles punktus un Rīgas muitu ar kravas skeneriem, kas ir svarīgs priekšnoteikums kontrabandas apkarošanai.

Aizsardzības un iekšlietu, kā arī Budžeta un finanšu komisija trešdien pēc to kopsēdes par kontrabandas apkarošanas pasākumiem vienojās lūgt valdību, plānojot nākamā gada valsts budžetu vai šā gada budžeta grozījumos, ja tādi būs, paredzēt finansējumu šim mērķim.

 

Sēdē Aleksejs Loskutovs (Vienotība) norādīja, ka no pieciem kravas skeneriem, kas ir muitas rīcībā, trīs ilgstoši nestrādājot, bet Valsts robežsardzei pieejamie tehniskie līdzekļi - videonovērošanas sistēmas - ir vairāk nekā desmit gadus veci un tos nepieciešams modernizēt.

 

No Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvju sacītā varēja secināt, ka darbojas tikai Grebņevā uzstādītais pārvietojamais skeneris, bet tas, kurš atrodas Silenes robežkontroles punktā, «nav darba kārtībā», taču tā uzturēšanas izmaksas ir lielas.

 

Tomēr VID rīcībā neesot tāda finansējuma, lai nodrošinātu skeneru darbību visos četros austrumu robežkontroles punktos (arī Terehovā un Pāterniekos) un Rīgas muitā

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas