Prasību tiesā pret valdību mediķu arodbiedrība iesniegs šogad

Rīga, 12.nov., LETA. Jau šogad Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) iesniegs prasību tiesā pret valdību par to, ka tā nav pildījusi solījumus par darba samaksas paaugstināšanu, aģentūru LETA informēja LVSADA vadītājs Valdis Keris.Šodien Keris tikās ar arodbiedrības algotā zvērinātu advokātu biroja "Baltmane & Bitāns" juristiem, lai precizētu, kad un kādā veidā iesniegt prasību.

 

Keris informēja, ka patlaban arodbiedrība gaida Finanšu ministrijas atzinumu par darba samaksas pieaugumu medicīnas darbiniekiem nākamajiem gadiem pēc 2008.gada. No tā būs atkarīga arī arodbiedrības prasības pret valdību būtība.

 

Kā ziņots, nav rasts kompromiss par darba algas pieaugumu mediķiem 2008.gadam.

 

Kā atzīst LVSADA vadītājs, diemžēl jaunajai valdībai nāksies atbildēt par iepriekšējās "padarīto".

 

Kā ziņots, valsts budžets 2008.gadam paredz, ka nākamā gada plānotā vidējā mēneša darba samaksa ārstiem būs 654 lati. Tas nozīmē, ka 2008.gadā ārsti saņems vidēji mēnesī par 80 latiem vairāk nekā šogad.

 

Šāds pieaugums pilnībā atbilst programmas "Cilvēkresursu attīstība veselības aprūpē 2006.-2015.gadam" paredzētās darba samaksas pieauguma grafikam veselības aprūpē nodarbinātajām personām.

 

LVSADA joprojām uztur savas prasības, ka 2008.gadā darba samaksas paaugstinājumu jārēķina, par pamatu izmantojot rādītājus par šī gada maija vidējo darba samaksu tautsaimniecībā, kas bija 356 lati. Tas no budžeta prasītu papildu 37 miljonus latu.

 

Tas nozīmētu, ka nākamā gada plānotā vidējā mēneša darba samaksa ārstiem būtu 710 lati, ārstniecības un pacientu aprūpes personām nākamā gada plānotā vidējā mēneša darba samaksa būtu 426 lati, bet ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām nākamā gada plānotā vidējā mēneša darba samaksa būtu 284 lati.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas